Coś dziwnego z Jalapeno/Habanero

Leczenie, zapobieganie

Coś dziwnego z Jalapeno/Habanero

Postprzez mizu » 6 lip 2023, o 17:40

Witam Szanownych Forumowiczów!

Chciałbym podzielić się pewną sytuacją, która mnie spotkała. Mój znajomy zamówił na jednym z portali sadzonki roślin, jednak z powodu wyjazdu i braku czasu mi je oddał. Stwierdziłem, że spróbuję coś z nimi zrobić i może przezimować. Niestety, stan tych roślin jest raczej nie za dobry.

Sadzonka jalapeno, zwłaszcza od spodu liści, jest pokryta czarnymi plamami, dodatkowo przez kilka dni znalazłem 2-3 mszyce. Co do sadzonki habanero, zauważyłem na niej biały osad, nie wiem czy to ślady po jakimś oprysku czy choroba. Zaczęły pojawiać się również czarne plamy podobne do tych na jalapeno, a liście wyrosły w dziwny sposób. Na habanero też znalazłem mszyce.

Może to będzie jakaś wskazówka a mianowicie podczas przeglądu znalazłem na spodzie liści jakby przyczepione kilka sztuk wysuszonych mszyc.

Podaję kilka zdjęć, jeśli ktoś ma jakiś pomysł co to może być oraz jak je odratować o ile się da to proszę o pomoc.

JALAPENO
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

HABANERO
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

NIEPROSZENI GOŚCIE
Obrazek Obrazek

PLS, HELP
Avatar użytkownika
mizu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lip 2023, o 17:06
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Coś dziwnego z Jalapeno/Habanero

Postprzez Mr. Ed » 6 lip 2023, o 22:07

Bryła korzeniowa wskazuje, że najwyższa pora przesadzić do większej doniczki. Korzenie rozpychają się jak tylko mogą.

Pomarszczone liście to może być przenawożenie, ale niewielki problem.

Mszyce to mszyce - upierdliwe ale łatwo ubić. Wystarczy spryskać kilka razy wodą z odrobiną mydła.

Co do reszty, pozostawiam lepszym specjalistom :twisted:
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Coś dziwnego z Jalapeno/Habanero

Postprzez mizu » 9 lip 2023, o 16:12

Dzięki za wskazówki, roślina przesadzona od razu po zrobieniu zdjęcia. Nawozić ich nie nawozilem ale nie wiadomo co się z nimi działo wcześniej a co do plam to chyba spryskam czymś uniwersalnym tak zapobiegawczo. No i koniec końców chyba trafiłem na jakąś felerną ziemię bo zaczęło w niej łazić pełno "meszek" :evil:
Avatar użytkownika
mizu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lip 2023, o 17:06
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości