Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez moshica » 10 lip 2017, o 10:32

Witam

To mój pierwszy post na forum i pierwszy rok hodowli więc się witam serdecznie.
Mam mały problem i nie wiem co zostało źle zrobione a wygląda to tak ;-)
Zasadziłem w lutym 3 odmiany : Black Olive, Costene Amarillo oraz Birds Eye.
Papryczki rosną na parapecie kuchennym w wystawie zachodniej.
2 tygodnie wstecz wszystkie 3 rodzaje papryczek owocowały, z czego W Bords Eye oraz Costene, nagle opadły liście i owoce, zaczęły więdnąć.
Black Olive, jest mocna i owocuje i ma się dobrze.
Dwa tygodnie temu były upały i ostre słońce, zona mocniej je podlała.
Na tę chwilę Birds Eye ma owoce które bardzo powoli zmieniają kolor, ale liście bardzo liche wręcz ususzone, a Costeno po opadnięciu wypuszcza nowe listki. Niestety jej wszystkie owoce długości 3 cm poopoadały.
Zatem drodzy forumowicze, co się stało w tej materii, że majć tyle kwiatów i owoców nagle po 3 dniach wszystko poopadało ?
Chcę na przyszły ryk wyciągnąć wnioski i rozszerzyć hodowlę a problem mnie nurtuje.

No i ostatnie pytanie, kiedy zrywać Black Olive, na razie są "mięsiste" i świetnie się rozwijają
pozdrawiam
MS
Avatar użytkownika
moshica

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 10:11
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez Albin » 10 lip 2017, o 19:03

Ja miałem podobnie z poprzednimi krzaczkami. Zaczęły padać, przesadziłem do większych doniczek i ożyły. Reszta padła. Z dnia na dzień wyglądały coraz gorzej, nie reagowały na wodę ani nawóz magiczna siła. Czy przyczyną były za małe doniczki czy to tylko zbieg okoliczności - nie wiem. Na logikę w mniejszych powinny urosnąć mniejsze i tyle.
Daj zdjęcia, może inni coś doradzą
Avatar użytkownika
Albin

NOWY
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 21:51
Papryki:

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez ch4 » 10 lip 2017, o 19:24

Witaj Moshica,
wrzuć proszę jakieś fotki swoich roślin.
Pozwoli to nam to lepiej zdiagnozować co jej dolega, gdyż przyczyn objawów, które opisujesz może być wiele.

Pozdrawiam <salut>
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez moshica » 11 lip 2017, o 21:11

Brak czasu powoduje zwłokę w odpisywaniu.;-)
No więc wrzucam zdjęcia : 2 pierwsze to Costene Amarillo której opadły wszystkie liście i papryczki
a drugie dwa to Birds Eye, która strasznie zmizerniała, papryczki chyba już nie dojrzewają, marszczą się i nie wiadomo co z tego dalej będzie.
http://ifotos.pl/zobacz/amarillo1_qpeprpn.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/amarillo2_qpeprpa.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/birds1jpg_qpeprhh.jpg

http://ifotos.pl/zobacz/birds2jpg_qpeprhx.jpg

Jak myślicie co im zaszkodziło, że prawie pousychały ? Od początku były tylko na parapecie kuchennym, wystawa zachodnia i moskitiera biała w oknie.
Avatar użytkownika
moshica

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 10:11
Papryki:

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez Mr. Ed » 11 lip 2017, o 21:26

Przyjrzyj się dokładnie, czy na krzakach nie ma delikatnych pajęczynek; z tej wielkości zdjęć nie widać. Trochę mi to wygląda na robotę przędziorków.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez moshica » 11 lip 2017, o 21:44

Zwróciłbym na nie uwagę bo czytałem o tym ale również często je zraszałem, przyglądając im się. Obok tych dwóch odmian stoi sobie Black Olive dorodna jak marzenie. Tylko tym dwóm coś się stało.

-- 11 lip 2017, o 21:45 --

Zwróciłbym na nie uwagę bo czytałem o tym ale również często je zraszałem, przyglądając im się. Obok tych dwóch odmian stoi sobie Black Olive dorodna jak marzenie. Tylko tym dwóm coś się stało.

-- 11 lip 2017, o 21:49 --

Zwróciłbym na nie uwagę bo czytałem o tym ale również często je zraszałem, przyglądając im się. Obok tych dwóch odmian stoi sobie Black Olive dorodna jak marzenie. Tylko tym dwóm coś się stało.
Avatar użytkownika
moshica

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 10:11
Papryki:

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez ch4 » 11 lip 2017, o 22:27

Moshica,
czy zasilałeś je może ostatnio jakimś nawozem mineralnym, a jeśli tak, to czym i w jakiej dawce?

Spróbuj je przelać czystą wodą po całej powierzchni ziemi, tak by nadmiar wody wypłynął z dołu doniczki i to co wypłynie, wylej.
Zakładam przesuszenie się ziemi i/lub wzrost koncentracji składników mineralnych, choć w tym przypadku pewności nie mam.
Jeżeli w ciągu tygodnia podlewając samą wodą zacznie wypuszczać nowe, młode listki, to będzie to dobry znak potwierdzający przypuszczenie o zbyt wysokim zasoleniu podłoża.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez moshica » 12 lip 2017, o 07:59

Żona podlała jakimś środkiem dla pomidorów (chyba Substral), twierdzi że w małym stopniu. Być może to był właśnie powód ?
Costene Amarillo ożyła, bo liście już się rozwinęły, pytanie czy jest szansa na ponowne kwitnienie i owoce ?
Birds Eye, taka strasznie licha jakby podsuszona...
Avatar użytkownika
moshica

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 10:11
Papryki:

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez Mr. Ed » 12 lip 2017, o 10:33

moshica napisał(a):Żona podlała jakimś środkiem dla pomidorów (chyba Substral), twierdzi że w małym stopniu. Być może to był właśnie powód ?
Costene Amarillo ożyła, bo liście już się rozwinęły, pytanie czy jest szansa na ponowne kwitnienie i owoce ?
Birds Eye, taka strasznie licha jakby podsuszona...

"W małym stopniu" to znaczy "mniej niż producent zalecił na opakowaniu" czy "na oko"?
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Rośliny owocowały ale coś poszło nie tak ...

Postprzez moshica » 12 lip 2017, o 10:41

No niestety na oko, ponoć małą ilością, bo również zasiane pomidory podlewała....
Na tę chwilę mocno ocieniam te papryczki i nie wiem czy to właściwy kierunek ?
Avatar użytkownika
moshica

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 10:11
Papryki:

Następna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości