Poradnik chilihead.pl ?

Wszystko to, co nie związane z ostrością.

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez sic » 9 sty 2013, o 16:32

skoro łukaszo odświeżył temat to powiem tak...
FAQ -> może być? ale czy musi? zgadzam się z tym co Syndi napisał pare miechów temu... wystarczy w sumie, dział Encyklopedia bo od tego jest.

Co do poradnika, toooo jak najbardziej, ale nie tutaj... że jeszcze nikt nie wpadł na to żeby utworzyć w polskiej wikipedi hasło "chilihead", albo więcej się rozpisać pod samym chasłem chili? gdzie na polskiej wiki jest raptem 5 zdań?!?!?!?!, tam można dawać na dole linki zewnętrzne przecież! Co by nie mówić, dużo ludzi szukając informacji różnych ląduje na początku właśnie na wikipedi! i tam można by zrobić takie krótkie ale szczegółowe info i na dole w linkach zewnętrznych przy okazji ludzi skierować ludzi na forum.
( pomijam kwestie techniczne w stylu link na wikipedi wpłynie bardzo dobrze na SEO samego chilihead.pl )

Moim zdaniem to jest odpowiednie miejsce dla takiego FAKJU, a na forum encyklopedia wystarczy bo jest rewelacyjnie przygotowana.


  Może zainspiruje tym mojego ulubionego pirata forumowego w podeszłym wieku?  
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez Syndi » 9 sty 2013, o 17:28

Obrazek...ja ci dam "w podeszłym"!!!!Obrazek
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez sic » 9 sty 2013, o 21:27

No dobra... dojrzałym :lol: a szczerze, samemu mi sie babrać w tym nie chce, czasu brak!!!, ale jeśli by pirat miał chęć etc. to ja z równię wielką chęcią pomogę sklecić coś odpowiedniego na wiki... co ty na to?

tak żeby miało to ręce i nogi! a nie takie ogólne bzdurne info.
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez xlukaszox » 9 sty 2013, o 21:28

Jeżeli mógłbym pomóc to wklejam się
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez Syndi » 10 sty 2013, o 17:30

nie będzie chęci raczej..., zresztą wyraziłem już swoją opinię na ten temat. A jeżeli chodzi o wikipedię, to skomentowałem swego czasu 2 artykuły w zakładce "Dyskusja" - bodajże o Naga Jolokia i Papryce jagodowej.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez Mr. Ed » 22 kwi 2013, o 19:35

Pozwolę sobie również zreanimować wątek i dorzucić kilka swoich centów.

Miałem przyjemność uczestniczyć w przygotowaniu pod druk kilku książek naukowych i szeregu mniejszych wydawnictw. Z doświadczenia obawiam się, że "crowdsourcingowa" metoda przygotowania książki się nie sprawdzi, z kilku przyczyn:

1. Potrzebny byłby "redaktor naczelny", który ujednolici styl, poprawi ortografię i gramatykę, obrobi grafikę, zrobi choćby podstawowy skład itp. oraz koordynator, który będzie kopać kontrybutorów w gluteus maximus ponaglając do pracy. Oba stanowiska wymagają dziesiątków godzin pracy, nawet jeśli autorów jest zaledwie kilku, i to rzetelnych naukowców. Każdy z nas ma swoje życie i obowiązki i często trudno jest podjąć się takiego kawału roboty, zwłaszcza gdy ktoś ma już doświadczenie i kwalifikacje do takich zadań.

2. Po rozdzieleniu tematów część autorów przyłoży się solidnie i stworzy naprawdę genialne teksty, część spóźni się o dwa miesiące i dostarczy ... coś, nienadające się całkowicie do opublikowania w wersji surowej, a reszta weźmie tematy i... nic nie zrobi :evil: Jakość i terminowość tych wypocin przysporzy redaktorowi i koordynatorowi dodatkowej pracy i siwych włosów.

O bolączkach związanych z prawami autorskimi lepiej już nie wspominać....

Ale uważam ,że JEST możliwość zrobienia czegoś naprawdę ciekawego i użytecznego: założyć własne wiki, nawet w tym samym serwerze, patrz http://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki/pl (co byście powiedzieli na tytuł "Chileheadia"?) Narzędzie jest, serwer jest, ktoś z userów powinien znać PHP wystarczająco żeby założyć projekt, a potem można pomalutku wyciągać własne perełki wiedzy z forów i wklejać pod odpowiednimi hasłami.

Ed.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez Polishteam » 23 kwi 2013, o 08:52

Ciekawy pomysł, muszę się nad tym zastanowić. <salut>
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Poradnik chilihead.pl ?

Postprzez Mr. Ed » 23 kwi 2013, o 17:51

Dzięki :)

Sam o chili nie wiem wystarczająco dużo żeby się dokładać merytorycznie, ale może mógłbym pomóc np. redakcyjnie albo w obróbce zdjęć.

Ed.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Poprzednia strona

Powrót do Nie tylko ostre

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości