Czy ta papryka pozostanie już zielona?

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

Czy ta papryka pozostanie już zielona?

Postprzez karczmarz » 6 wrz 2016, o 13:27

Odkleiła mi się kartka od kilku donic i jednej papryczki nie potrafię zidentyfikować. Ktoś może ma jakieś domysły co to może być?
Dodam, że bardzo ładny zbiór z krzaczka się zapowiada, tylko nie wiem właśnie czy papryka pozostanie zielona czy zmieni kolor wraz z dojrzewaniem.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
karczmarz

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 lip 2016, o 12:22
Lokalizacja: Jelenia Góra
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy ta papryka pozostanie już zielona?

Postprzez grishag3 » 6 wrz 2016, o 13:51

nie ma papryk zielonych, są tylko za wcześnie zebrane. Nawet Jalapeno ma kolor czerwony, mimo że najczęściej spotyka się je zielone- bo takie akurat smakują większości osób.

Najlepiej podaj jakie papryki hodowałeś, to będzie łatwiej przyporządkować jaka to jest akurat odmiana :)
Avatar użytkownika
grishag3

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 13:52
Pochwały: 8
Papryki: Poproszę

Re: Czy ta papryka pozostanie już zielona?

Postprzez Mr. Ed » 6 wrz 2016, o 14:03

Ściśle mówiąc, jest kilka rzadkich odmian C. chinense, które pozostają zielone cały czas - ale nawet one nabierają po dojrzeniu żółtawego odcienia. Na Twoich zdjęciach jest jakiś typowy annuum, daj mu trochę czasu - jeśli pogoda choćby minimalnie dopisze, do jesiennych chłodów powinien się wybarwić...

Przykład odmiany zielonej (z semillas.de):
Obrazek
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Czy ta papryka pozostanie już zielona?

Postprzez grishag3 » 6 wrz 2016, o 14:10

oo to przepraszam, trochę przesadziłem z tym że w ogóle- ale bardzo rzadko spotykane. U nas na forum chyba nikt takich nie hoduje. Choć ten zielony ze zdjęcia bardziej przypomina kolorem papryczki które są w trakcie ostatniego etapu wybarwiania. Jak wyglądają młode zalążki?
Avatar użytkownika
grishag3

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 13:52
Pochwały: 8
Papryki: Poproszę

Re: Czy ta papryka pozostanie już zielona?

Postprzez Mr. Ed » 6 wrz 2016, o 14:25

grishag3 napisał(a):Jak wyglądają młode zalążki?

Nie wiem, znam tylko ze zdjęć dojrzałych owoców dostępnych u sprzedawcy nasion, ale podejrzewam, że typowe zielone. Owoce na zdjęciu są w pełni dojrzałe - popatrz na przekrój, w środku całkiem żółte (i ten odcień lekko przebija przez zieloną skórkę).
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Czy ta papryka pozostanie już zielona?

Postprzez karczmarz » 6 wrz 2016, o 15:40

Posadziłem:
cherry bomb, bishops crown, cherry chili, peperoncini lombardo, poblano, habanero red, pequin orange, piemento, volcano chili, jamaican hot

Ciekawa informacja o tym wybarwianiu, myślałem, że niektóre odmiany pozostają zielone do końca :D
Avatar użytkownika
karczmarz

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 13 lip 2016, o 12:22
Lokalizacja: Jelenia Góra
Papryki:


Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości