Intermarche

Newsy z kraju i ze świata

Re: Intermarche

Postprzez Poms » 13 wrz 2013, o 21:22

Nie wiem co z nasion będzie, ale wątpię by wyglądało to jak ze sklepowej półki. Można zasiać z czystej ciekawości i się przekonać. W jakimś markecie widziałem tego typu papryki, gdzie dosłownie było na niej o wiele więcej owoców jak liści. Używają więc do hodowania papryk takich koksów, którymi by Burneika nie pogardził. Smacznego <salut>
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Intermarche

Postprzez Mr. Ed » 13 wrz 2013, o 21:43

Niekoniecznie, ja wyhodowałem ozdobne z nasionek wydłubanych ze sklepowego krzaczka i też obsypało owocami, ozdobne tak mają (przynajmniej moja odmiana jest dość ostra, będą na susz :) )

Rosły w ziemi z odzysku (czyli "zużytej"), wysiane były za późno, pogoda była paskudna ale podlewałem nawozem do pomidorów i wyglądają całkiem ładnie. Gdyby miały więcej czasu w sezonie, papryczek byłoby spokojnie ze 2-3 razy więcej:

4425
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Intermarche

Postprzez q100 » 14 wrz 2013, o 09:05

Poms napisał(a):Tak czy inaczej paprykę raczej trzymać dla względów estetycznych. Nie zalecam zjadać, nawet najstarsi górale nie wiedzą na jakim nawozie to wyrosło. Może być szkodliwe i skończyć się sraczką ;)


Bez przesady. Założę się, że w zimie jesz sklepowe pomidory/ogórki/cokolwiek. A przecież "nawet najstarsi górale nie wiedzą na jakim nawozie to wyrosło". I raczej się tym nie przejmujesz ;)
Avatar użytkownika
q100

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 sie 2013, o 23:09
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów
Papryki: Lemon Drop, Aji Cito, Piri-Piri, Aribibi Gusano

Re: Intermarche

Postprzez termic88 » 9 paź 2013, o 15:49

Miałam w tym roku w gruncie podobną papryczkę do tej z drugiego zdjęcia. Nasiona otrzymane w prezencie jako mix ostrych - jest ostra, to fakt, choć nie tak jak Habanerki itp .. :lol: Czy komuś znana jest ta odmiana? :oops: Opisałam ją w "moim wątku pytaniowym" :oops:
Avatar użytkownika
termic88

NOWY
 
Posty: 15
Images: 77
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 18:30
Papryki: Ostre dla koloru, słodkie dla smaku.

Poprzednia strona

Powrót do Nowości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości