Co sie dzieje z moimi roslinami? Prosba o pomoc !

Leczenie, zapobieganie

Co sie dzieje z moimi roslinami? Prosba o pomoc !

Postprzez Tomekz » 18 lut 2017, o 11:02

Witajcie,

Moje rosliny atakuje jakas choroba, niestety nie wiem jak z tym walczyc stad wstawiam zdjecia objawow i prosze doswiadczonych uzytkownikow o jakies rade i pomoc. Jeden krzaczek Habanero juz mi zjadlo kompletnie. Choroba pojawia sie i rozwija na gornych lodygach i stopniowo idzie w dol az do podstawy rosliny. Zalaczam zdjecia rosliny , ktora zostala swiezo zaatakowana:

12400

12399
Avatar użytkownika
Tomekz

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Images: 8
Dołączył(a): 10 paź 2015, o 11:21
Lokalizacja: Sopot
Papryki: ???, Habanero red, Piri piri

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co sie dzieje z moimi roslinami? Prosba o pomoc !

Postprzez Mr. Ed » 18 lut 2017, o 11:42

To żadna choroba. Po prostu przycięte gałęzie drewnieją i obumierają poza sezonem.

Powinno zatrzymać się na rozgałęzieniu, w którym są świeże pączki liści. Jeśli nie, to może za dużo wody i korzenie zgniły, a może za mało światła... Ale jak widzę ze zdjęć, rośliny stoją na parapecie, więc zakładam, że temperatura i światło są w porządku.

Dopóki na krzaku pozostał choć jeden zielony pączek, reszta może spokojnie zdrewnieć, a roślina na wiosnę się obudzi i powinna rosnąć aż miło :)
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Co sie dzieje z moimi roslinami? Prosba o pomoc !

Postprzez Tomekz » 18 lut 2017, o 13:18

Hm, ale one byly przycinane w pazdzierniku, a to obumieranie zaczelo sie dopiero teraz na dniach i postepuje coraz smieleje w dol...

No, ale skoro mowisz, ze roslina sie rozbudzi na wiosne, to jestem spokojniejszy.
Avatar użytkownika
Tomekz

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Images: 8
Dołączył(a): 10 paź 2015, o 11:21
Lokalizacja: Sopot
Papryki: ???, Habanero red, Piri piri


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości