Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Pamiętnik ogrodnika

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 18 maja 2017, o 13:41

Bardzo łatwo w uprawie przekombinować - dlatego ja mam dość podobne zdanie, że lepiej mniej niż za dużo. I nie chodzi tylko o nawożenie ale także o opiekę.
W zeszłym roku kiedy zaczynałem zabawę z paprykami, mierzyłem co tydzień pH, EC roztworów, skrupulatnie notowałem. W tym roku już tak nie jest. W dużych pojemnikach 15, 20 litrowych raz przygotowany roztwór starcza na długo. Zabawa jest niestety z małymi pojemnikami 1 i 5 litrowe. Tam wyszedłem z założenia, że lepiej dać mniej bo i tak woda szybko zostanie pobrana przez roślinę a minerały zostaną. I tylko przez 2-3 tygodnie uzupełniam wodę z niewielką ilością minerałów. Nawozy stosuję te same i przygotowuję sobie koncentraty, i czy mi się nasypie 30 czy 31g to nie ma to najmniejszego znaczenia. Najważniejsze by nawóz, który używamy miał odpowiednie proporcje i skład. Co innego w uprawie polowej, tam można się pobawić w dokładną analizę gleby i ilość dozowanych nawozów, bo przy kilku/kilkunastu hektarach robią się często spore oszczędności.

Najważniejsza jest dobra zabawa i ostatecznie satysfakcja z zebranych plonów :D
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 20 maja 2017, o 14:29

Habanero Mustard - wysiane 20 lutego, dziś z hydroprzedszkola trafiła do ziemi - doniczka 3,5l

Obrazek


W piątek degustacja thai chili - okazała się mało pikantna - urosła za duża czy może za mało słońca? Wcześniej zerwałem 2 jagody wielkości 3cm i można było wyczuć kapsaicynę.
Obrazek


A balonową uprawę chroni przed latającym wrogiem rosiczka (Drosera aliciae)
Obrazek
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 22 maja 2017, o 18:44

Partyzancko-eksperymentalna uprawa polowa - 12 krzaczków trafiło dziś do gruntu. 26 kwietnia przygotowałem miejsce - 16 dołków, każdy wypełniony obornikiem końskim i bydlęcym, na to ziemia ogrodnicza (zasolenie 3g/l) i ziemia Substral Osmocote. Jeszcze 4 krzaczki mogę tam wkopać. Za kilka dni każdy z nich dostanie tyczkę. Miejscówka jest na niczyjej ziemi, wokół tylko krzewy i chaszcze. Zasadzone odmiany:
- 2x Lemon Drop
- Lemon Drop x TMSY (HRS)
- Murupi Amarela
- Pimenta Puma
- Mystery Mediterranean CP 352
- Trynidad Douglah x Butch T CP 115
- Antep Aci Dolma CP 303
- Jalapeno Early
- Jalapeno Mexico
- Kashmiri
- Piri-Piri
Spoiler:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez tomato21 » 22 maja 2017, o 19:43

solymr pochwal się swiomi pomidorami, też moczysz je w hydro?
Avatar użytkownika
tomato21

NOWY
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 mar 2017, o 17:04
Papryki:

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 22 maja 2017, o 20:54

pomidory to jakieś fatum - już prawie straciłem nadzieję, że coś z nich będzie, ale w hydro raczej będę miał jeden krzaczek, choć mam 4 odmiany w wodzie, bo mi papryki za bardzo zajęły balkon. W ziemi będzie więcej, 2 odmiany już dyndają zielonym do dołu. Jeszcze 4 czekają i wylądują u teściowej na ogródku.
Jutro wrzucę fotki.

-- 23 maja 2017, o 10:18 --

to moje pomidory koktajlowe, odmiany:
- truskawkowy
- Currant Sweet Pea
- Indygo Blueberry
- Chocolate Cherry
Spoiler:
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez raytheon » 23 maja 2017, o 21:13

bardzo mi hydro odmiany DIY pasuje, dzisiaj jednemu znajomemu powiedziałem, że chili nie rosną, tylko z.....ją,
nie sądziłem, że po kilku dniach będą takie efekty, the Oscar goes to Solmyr :-)
na emaila dostałem dzisiaj jakąś depeszę z Farmera o gościu, który wytworzył ciekawy system,
rzeczywiście wygląda to obiecująco, tylko teraz patrząc na krzywą efektywności, to nijak mi się nie spina, biorąc pod uwagę koszt gotowych rozwiązań hydro,
poniżej link tego systemu: http://www.sadyogrody.pl/logistyka_i_op ... ,9716.html

koszt systemu 1,600 zł, a z oświetleniem LED-owym 2,500 zł
Avatar użytkownika
raytheon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 69
Dołączył(a): 22 cze 2013, o 19:11
Papryki:

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 23 maja 2017, o 22:33

Odkrywczy to on nie jest, bo na szybko szukając mamy areoponikę zrób to sam



Ale fajnie, że przenosi pomysły na polski grunt, może wymyśli kiedyś coś innowacyjnego.

Za to ostatnio zaobserwowałem, że przenoszone z mojego hydroprzedszkola trzy rośliny do tymczasowych słoików nabawiły się infekcji systemu korzeniowego. Zastanawiałem się co może być przyczyną, warunki te same, a tutaj coś zaczyna się psuć. Na początku myślałem, że jest to związane z tym, że w pojemniku było 20 roślin, korzenie się splątały i podczas rozdzielania doszło do infekcji. Ale te, które zostały mają się dobrze. Zacząłem leczyć infekcję. W ruch poszła woda utleniona, wymiana wody i ostatecznie przycięcie korzeni. Rośliny uratowane, system korzeniowy się rozwija. Ale odpowiedzi skąd infekcja, niestety nie ma. Mogę jedynie przypuszczać a najbliższe dni zweryfikują moją tezę, mianowicie brak napowietrzania w słoikach, w przeciwieństwie do pierwszego pojemnika. Możliwe, że brak tlenu spowodował infekcję i działanie bakterii beztlenowych.
Dziś z hydroprzedszkola przeniosłem kolejną roślinę, ale tym razem nie trafiła do słoika, tylko do docelowego miejsca 15l pojemnika z napowietrzaniem. To będzie mój test, jestem dobrej myśli, trzymajcie kciuki, bo jeśli nie to, to nie wiem co może być powodem.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez solymr » 25 maja 2017, o 11:13

Partyzancko-eksperymentalna uprawa polowa - w poniedziałek wysadzone, wczoraj deszcz ładnie podlał krzaczki,
a dziś relacja filmowa https://youtu.be/d_TbHWIqupI
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez Mr. Ed » 25 maja 2017, o 11:20

Hehe, "miejscówka" zaiste :mrgreen:

Nie boisz się, że jakiś sąsiad uzależniony od kapsaicyny Ci podbierze zbiory?
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Hydroponicznie i tradycyjnie - solymr - sezon 2 - 2017

Postprzez bifu » 25 maja 2017, o 11:36

Sąsiad jak sąsiad, ale te cholerne ślimaki nie wyłażą z lasu :?:
Całkiem ciekawie to wygląda, oby narosło ostrości na koszyki :mrgreen: czego życzę.
Avatar użytkownika
bifu

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 99
Images: 208
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 11:34
Lokalizacja: Ropczyce
Pochwały: 3
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron