Jaki nawóz na ukorzenianie ?

Jaki nawóz na ukorzenianie ?

Postprzez GregKrak » 24 kwi 2015, o 18:48

Ostatnio przesadziłem dużą ilość papryk z pojemników 100 ml do 500 ml i przez 5 - 6 dni wzrost roślin został wstrzymany.
Po tych kilku dniach i podlewaniu biohumusem z poszły w górę :)
Teraz czeka mnie kolejne przesadzanie do docelowych doniczek ( wiaderek ) ale nie mam zielonego pojęcia co zastosować aby rośliny po przesadzeniu szybko odżyły i swoją energię poświęciły na wzrost a nie tylko na korzenie - chciałbym przyspieszyć czas wzrostu i nie czekać tych 5 - 6 dni aż rośliny zaczną rosnąć.
1. Jakich nawozów czy stymulatorów używacie po przesadzeniu ?
2. Czy spryskanie Asahi jest wystarczające ? Jeśli tak to czy mogę spryskać je dwa razy dziennie - rano i wieczorem ?
3. Jeśli przesadzać będę wieczorem to czy na drugi dzień mogę wystawić je na słońce czy lepiej poczekać parę dni ?
Obrazek
Avatar użytkownika
GregKrak

SPONSOR
UŻYTKOWNIK
 
Posty: 182
Images: 33
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 19:49
Pochwały: 7
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jaki nawóz na ukorzenianie ?

Postprzez Mr. Ed » 24 kwi 2015, o 19:50

Stary.

Wyluzuj.

Otwórz sobie piwko i patrz jak krzaczki rosną.

Według mojego przybliżonego rachunku zadałeś na forum jakieś 450 pytań - niezły wynik, jak na 52 posty :twisted:

Nasze hobby to nie jest technika rakietowa a chilli to nie wasabi żeby obchodzić się z nimi jak z jajeczkiem lekko nieświeżym - podlewaj rośliny jak mają sucho, nie wystawiaj na balkon jak temperatury są około zera, dodaj biohumusu zgodnie z instrukcjami na butelce i czekaj na zbiory :D

Tak na poważnie - na pewno popełnisz jakieś błędy w sezonie, każdy z nas je popełnia, ale na własnych obserwacjach nauczysz się 10x skuteczniej. Od tego jest pierwszy sezon, żeby się uczyć.

Pochwały przyznane za post: 2
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Jaki nawóz na ukorzenianie ?

Postprzez Connor6598 » 24 kwi 2015, o 20:04

Potwierdzam, po przyswojeniu sobie że tak powiem podstawowych zasad uprawy, najprostszy sposób na podniesienie wydajności to po prostu posianie roślin i popełnienie błędu, a na przyszły sezon już go na pewno nie popełnisz :D Jest masa growlogów na forum, każdy ma inne warunki uprawy i robi to trochę na inny sposób i wszystkim rośnie :P Łatwiej jest przekombinować, niż nie dopilnować moim zdaniem..
______________________________________________________________________________________________

Mój growlog: viewtopic.php?f=24&t=3761
Avatar użytkownika
Connor6598

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 51
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 13:31
Papryki: Tak.

Re: Jaki nawóz na ukorzenianie ?

Postprzez Mr. Ed » 24 kwi 2015, o 20:31

Connor6598 napisał(a):Łatwiej jest przekombinować, niż nie dopilnować moim zdaniem..

Amen, bracie!
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Jaki nawóz na ukorzenianie ?

Postprzez mih000 » 25 kwi 2015, o 06:20

To ja dodam tylko, że na ukorzenianie najlepiej w fazie sadzonek posadzić rośliny w koszyczkach z siatki podtynkowej, a na teraz to podlewanie wywarem z młodych pędów wierzby.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości