pomoc w oswietleniu box

pomoc w oswietleniu box

Postprzez kakus » 10 kwi 2014, o 20:18

Witam zbudowałem pcbox wymiary 40x40x20 cm prosiłbym kolegów aby doradzili mi jakie najlepsze oświetlenie wybrać zależny mi na tym aby szybko rosły papryczki która bedzie idealna i aby szybko rosły http://allegro.pl/zarowka-lampa-swiatla ... 57214.html czekam na odp pozdrawiam <chili>

tak wyglada moj box nie dokładnie przyklejona folia ale jak bedzie cieplej bede budował wieksza Obrazek
Avatar użytkownika
kakus

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 12:22
Papryki: -medusa-ozdobna
-bird's eye chili

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: pomoc w oswietleniu box

Postprzez czlapik » 18 kwi 2014, o 13:29

zobacz temat o ledach może cie zaciekawi ;-)
Avatar użytkownika
czlapik

ROZGADANY
 
Posty: 292
Images: 127
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:18
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: pomoc w oswietleniu box

Postprzez Mr. Ed » 18 kwi 2014, o 14:19

Box jest malutki, jedna lampa energooszczędna ~25W powinna w zupełności wystarczyć, nie ma co się szarpać. Ile sadzonek planujesz wstawić? Bardzo szybko zrobi się w nim ciasno.

Tak w ogóle to w tym sezonie już chyba za późno na doświetlanie, jak masz okna ze słonecznej strony to postawisz rośliny na parapecie i będzie dobrze.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: pomoc w oswietleniu box

Postprzez JayZee » 23 kwi 2014, o 22:30

Mojego pierwszego boxa podobnie jak Ty miałem z obudowy komputerowej, a w środku zamontowałem żarówke 23W +- 1500Lm. Dla rozwoju sadzonek w zupełności wystarczyło, rosły prawidłowo i szybko (do teraz trzymam tam parę sztuk najmniejszych jeszcze sadzonek). Licz się jednak z tym, że taki PCBox od momentu wykiełkowania spełnia swoje zadanie przez jakiś miesiąc, max 1,5. No chyba, że planujesz tam posadzić 1 lub 2 chili. Zapomnij o żarówce którą podałeś powyżej, 3800lm przy tak małej powierzchni daje 47,5k luksów co jest przynajmniej 2x za dużo. Optymalnym rozwiązaniem byłoby 15 - 20k, a więc spokojnie możesz zamontować żarówke w granicach 23W - 1500lm. U mnie się sprawdziło. <thumright>
Avatar użytkownika
JayZee

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 23:18
Papryki:


Powrót do Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości