Wybór odpowiedniej żarówki

Wybór odpowiedniej żarówki

Postprzez JayZee » 9 lut 2014, o 23:40

Witam.
Na wstępie chciałbym się przywitać z racji, że jestem tutaj nowy.
W zeszłym roku posadziłem parę chili zaraz po tym jak zrobiło się ciepło (kwiecień/maj). Zabrałem się za sadzenie chyba za późno, bo krzaczki nie dały mi owoców i nie wyrosły tak jak powinny.
W tym roku zasadziłem ziarenka z początkiem lutego, a żeby stworzyć im dobre warunki do wykiełkowania i rozwoju, zrobiłem własnego growbox'a z obudowy komputerowej, jako że jest to mój pierwszy taki wynalazek nie chciałbym czegoś spartolić :). I tu prosiłbym Was o pomoc. Potrzebuję odpowiedniej żarówki. Jak wygląda obudowa chyba każdy wie, ale dla pewności podam wymiary - 42cm x 18cm x 40cm. Ile lumenów musiałaby posiadać żarówka, żeby spełniać idealne warunki dla papryczek ? Może polecicie mi coś sprawdzonego ? Pozdrawiam <salut>
Avatar użytkownika
JayZee

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 23:18
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Wybór odpowiedniej żarówki

Postprzez MPED » 10 lut 2014, o 00:20

na taki wymiar boxa bardziej ujmijmy klitki wystarczy Ci zarowka np Philips Twister 23w 1570lm 2700k jest z zarowki i w biedronce sa po 8 czy 9 zl Ale mysle ze na taka mala przestrzen to bedzie Ci sie tam gotowac kolego.
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Wybór odpowiedniej żarówki

Postprzez JayZee » 10 lut 2014, o 10:16

Roślinki będą miały stałą cyrkulację powietrza, w tym przypadku chyba się nie ugotują. Chciałbym żeby na początek miały dobre warunki, zanim za oknem zacznie świecić słońce i zrobi się cieplej przy oknie. W lato prawdopodobnie trafią do ogródka :) Dobrze kombinuję ? Jakieś dodatkowe rady ?
Avatar użytkownika
JayZee

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 23:18
Papryki:

Re: Wybór odpowiedniej żarówki

Postprzez Mr. Ed » 10 lut 2014, o 10:58

A jakie odmiany wysiałeś?
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Wybór odpowiedniej żarówki

Postprzez JayZee » 10 lut 2014, o 11:23

Na chwilę obecną wysiewam Habanero White, Cayenne, do tego chciałbym spróbować z Bhut Jolokią. Są to moje początki z hodowlą papryczek, nie chciałbym czegoś schrzanić, ale też przedobrzyć. Nie wiem czy na parapecie w zimowe dni dam rade coś wyhodować, dlatego zrobiłem boxa.
Avatar użytkownika
JayZee

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 23:18
Papryki:

Re: Wybór odpowiedniej żarówki

Postprzez Mr. Ed » 10 lut 2014, o 12:19

Cayenne mogą jeszcze poczekać, rosną szybko, dojrzewają szybko i chyba są dość niewymagające. Z pozostałymi może być trudniej i pora je wysiać, ale próbuj, powodzenia :)
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Wybór odpowiedniej żarówki

Postprzez Piotrek_S » 10 lut 2014, o 14:55

Świetlówka która podał MPED do tego boxa spokojnie wystarczy - będziesz miał ok 20 tys lx.

Jednak weź pod uwagę, że Twój box dość szybko zrobi się za mały :)
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Re: Wybór odpowiedniej żarówki

Postprzez JayZee » 12 lut 2014, o 11:11

Biorę to pod uwagę, tak jak pisałem wcześniej mam go po to aby teraz w chłodne zimowe dni zapewnić dobre warunki na rozwój papryczek. Myślę, że do czasu, aż nie zrobi się ciepło i zaświeci mocne słońce papryczki nie wyrosną aż za nadto ;)
Avatar użytkownika
JayZee

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 23:18
Papryki:

Re: Wybór odpowiedniej żarówki

Postprzez JayZee » 25 lut 2014, o 10:04

Odświeżę temat. Growbox z obudowy komputerowej sprawuje się dobrze, no ale czas pomyśleć o czymś większym. Zainwestowałem w Box o wymiarach
58cm x 46cm x 65cm [szer x dług x wys] jestem w trakcie kompletowania odpowiednich akcesoriów :) i tu przepraszam, znowu moje pytanie. Jakie żarówki oświetlą boxa na tyle, żeby papryczki miały idealne warunki. Dodam tylko ze wysokość oświetlenia będzie regulowana, wiec co jakiś czas powędruje coraz wyżej.
Avatar użytkownika
JayZee

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 23:18
Papryki:

Re: Wybór odpowiedniej żarówki

Postprzez Czitos » 25 lut 2014, o 20:54

Okolo 2.5k lumenow minimum (bedzie niecale 10k lux).
Avatar użytkownika
Czitos

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 176
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Następna strona

Powrót do Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości