Problem z wyborem oświetlenia

Problem z wyborem oświetlenia

Postprzez andreait » 6 maja 2013, o 15:56

Witam wszystkich potrzebuje pomocy gdyż moj growbox zaczął mnie irytować trochę. Problem w tym że widzę go co jakieś 3 dni także musi on być w 1000000 % bezpieczny gdyż nie chciał bym póścić domu z dymem... Problem polega na tym ze nie wiadomo dlaczego ktos namówił mnie na HPS (lampe sodową), prawda jest taka że rośliny rosną pod tym pięknie ale problem leży w systemie elektronicznym który sie bardzo mocno nagrzewa i ostatnio nawet dym zaczął lecieć z obudowy. Jakie oświetlenie polecicie mi które ze tak powiem będzie bezoblugowe ? To znaczy podłącze pod programator i będzie spokój. Oczywiście wiadomo ze zarowka będzie sie grzala ale nie będę miał tego całego układu który śni mi sie po nocach. Widziałem dużo zdjęć z takimi normalny,zarowkami na gwint E27. Prosze o wyjaśnienie w czym różnica jakie plusy i minusy.

Oto ten układ który sie tak grzeje.

-- 6 maja 2013, o 15:57 --

Zdjęcia nie moge wrzucić ale widać go w moim growlogu,
Avatar użytkownika
andreait

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 18:48
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Problem z wyborem oświetlenia

Postprzez Polishteam » 6 maja 2013, o 16:08

Po pierwsze proponuję zakup CoolTuba i zobaczysz poprawę. Jeśli chcesz zrezygnować z HPS-u to polecam zakupić porządne żarówki min. 55W =350W i zrobić porządną wentylację.
Dodatkowo zaopatrz się w sterownik + czujniki temperatury (tutaj będziesz mógł ustawić co i kiedy ma się załączyć) lub programator (np. tygodniowy elektroniczny) in będzie Ci np. włączać oświetlenie + wentylatory.
Wybór należy do Ciebie.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Problem z wyborem oświetlenia

Postprzez Mr. Ed » 6 maja 2013, o 16:22

Czy te układy do lamp nie potrzebują przypadkiem lepszego odprowadzania ciepła? Ze zdjęcia wygląda, że są po prostu przytwierdzone do cienkiej blachy obudowy, i to blisko siebie.

Otwórz obudowę i obwąchaj skąd dymi, często problematyczne miejsce można znaleźć na pierwszy rzut oka.

Może się nie znam, w końcu prosty inżynier jestem, ale dla mnie taki układ do doświetlania papryczek w domu to przerost formy nad treścią :twisted: Koledzy doświadczeni w hodowli pewnie więcej powiedzą, ale jak na mój gust kilka najtańszych świetlówek energooszczędnych na gwint E27 powinno załatwić sprawę, może z odpowiednim miksem ciepłych i zimnych... Jeśli boisz się o bezpieczeństwo, dopilnuj tylko żeby połączenia były wykonane w miarę grubą linką, z solidną izolacją, oraz porządnie zaciśnięte na końcówkach, bo w tych miejscach najczęściej pojawiają się problemy. Chociaż wygląda na to, że akurat pod tym względem Twoja skrzynka jest solidnie zrobiona :)

Wentylacja też musi być, ale może naturalny obieg powietrza załatwi sprawę bez wentylatora? (otwory na dole pudła i na górze, żeby konwekcja była) Eliminujesz w ten sposób element ruchomy i potencjalne źródło awarii.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Problem z wyborem oświetlenia

Postprzez andreait » 6 maja 2013, o 16:22

Nie dopisalem tego maty nie widziałeś zdjęcia. Układ który sie grzeje jest na zewnątrz growboxa a ze wokół większość jest drewnianych rzeczy to wolał bym uniknąć ewentualnego pożaru. Chodzi ci o CFL ? I wytłumacz mi jak 55W = 350W dla mnie to nie logiczne
Avatar użytkownika
andreait

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 18:48
Papryki:

Re: Problem z wyborem oświetlenia

Postprzez tomek1491 » 6 maja 2013, o 16:27

55w odpowiada 350w zwykłej żarówki. Najlepsza żarówka jakiej możesz użyć to Philips tornado 32w. Można dostać je na allegro za ok 15 zł jak uda ci się, bardzo dobra świetlówka i wydajna dużo osób poleca.
Avatar użytkownika
tomek1491

ROZGADANY
 
Posty: 218
Images: 17
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 22:24
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 3
Highscores: 5
Papryki:

Problem z wyborem oświetlenia

Postprzez andreait » 6 maja 2013, o 16:28

Mr. ed Oczywiście dla tego nie spieram sie i jak najbardziej chce wywalić ten układ i przerobić grow noża na 2 pietrowego z 3 zarowkami na jednym poziomie wystarczy ? Jakie żarówki polecisz mi ?
Avatar użytkownika
andreait

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 18:48
Papryki:

Re: Problem z wyborem oświetlenia

Postprzez Polishteam » 6 maja 2013, o 16:30

A czemu nie chcesz kupić Cooltuba, który jest obowiązkowy do HPS-u ??
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Problem z wyborem oświetlenia

Postprzez andreait » 6 maja 2013, o 16:31

Avatar użytkownika
andreait

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 18:48
Papryki:

Problem z wyborem oświetlenia

Postprzez andreait » 6 maja 2013, o 16:32

Bo chce porzucić HPS bo za dużo bawienia sie przy nim....
Avatar użytkownika
andreait

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 kwi 2013, o 18:48
Papryki:

Re: Problem z wyborem oświetlenia

Postprzez Polishteam » 6 maja 2013, o 16:32

Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Następna strona

Powrót do Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości