przesadzanie i oświetlenie

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

przesadzanie i oświetlenie

Postprzez syberian68@gmail.com » 4 maja 2019, o 22:05

witam. jakiś czas temu rozpocząłem swoją hodowlę papryko/pomidorową, narazie wszystko siedzi w plastikowych kubeczkach, zazwyczaj po 2 sztuki na kubek (część nie wyrosła niestety) cześć kubeczków leży na parapecie na cielutkim grzejnikiem a część (ta słabo wyrośnięta) w amatorskim 'grow boxie'
chciałbym jutro przesadzić te większe to pojedynczych doniczek i dodać trochę guano pingwiniego od compo; na ten moment nie wiem czy wybrać odrazu małe plastikowe doniczki, czy mniejsze torfówki i po jakimś czasie całe torfówki wrzucić do docelowej doniczki.
Obrazek
Obrazek
ponadto - jakiego oświetlenie uzywać do malutkich roslinek? ultrafiolet, podczerwień czy mix?
Obrazek
niestety mój growbox z racji emigracji, brakuy czasu i małego pokoju jest mocno amatorski - jest to zwykły karton olejony folią alimuniniową, pomiędzy kartonem a dyktą znajduje się mata nagrzewająca do roślinek, papryczki ze względu na obecny brak wiatraczków, po nocy wyciągam na parapet do reszty roślinek.
takie więc, do jakich doniczek poprzesadzać papryczki i czy swiało jakie obecnie używam w ekmm gwoboxie jest adekwatne do stanu doniczke (max. ustawienie jasności)
btw. zastanwiam czy tych mniejszych roślinek nie podlewać już płynnym nawozem z potasem; narazie wszystko siedzi w kokosówce wymieszanej z wermikulitem i ziemią od compo nawożoną pod pomidory, z dodatkiem wspomnianego wcześniej pingwiniego guano (nasiona do ziemi poszły max 4 tyg temu)
Avatar użytkownika
syberian68@gmail.com

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 mar 2019, o 16:31
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: przesadzanie i oświetlenie

Postprzez Mr. Ed » 4 maja 2019, o 23:41

Do Zimnych Ogrodników i Zimnej Zośki pozostał tylko tydzień. Przeczekaj te chłody jak jest i przesadź do doniczek docelowych bez cackania się z pośrednimi kubkami.

Edit: Powitać nowego chiliheada!
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości