Niskie papryki

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Niskie papryki

Postprzez Smerfetka11 » 29 kwi 2019, o 22:39

Witam,
Pierwszy raz w tym roku próbuję uprawiać papryczki. Zostały posadzone na początku marca, po wykiełkowaniu rosły w kubeczkach 200ml, obecnie są w kubkach 500ml. Ziemia zwykła uniwersalna z biedronki z domieszką perlitu. W tej chwili nawoziłam tylko raz biohumusem, w dzień przesiadują na południowym balkonie, a na noc zabieram je do domu. Pytanie brzmi czy one nie są za niskie? Obawiam się, że nie zdążą wydać plonu tego lata, mikro krzaczki w porownaniu do pomidorów :o :o :o No i pytanie do specjalistów - czym najlepiej zacząć je nawozić, żeby nie przesadzić? Jeżeli chodzi o gatunki to totalny mix, od zwykłych czereśniowych po caroline

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam <chili>
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Smerfetka11

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 mar 2019, o 18:57
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Niskie papryki

Postprzez Mr. Ed » 29 kwi 2019, o 23:55

Powitać nową chiliheadkę :)

Roślinki wyglądają zdrowo, były czymś doświetlane? Rozmiarami się nie przejmuj, teraz wszystko będzie zależeć od sezonu. Jeśli słońce dopisze, zobaczysz jak wystrzelą w górę na południowym balkonie po przesadzeniu do dużych doniczek.

Nie jestem specjalistą od nawożenia (mamy tu takich) ale ja bym zabrał się prosto: Najpierw dowolny nawóz dla roślin zielonych, na początek w połowie dawki zalecanej przez producenta albo nawet mniej, a gdzieś tak w czerwcu przerzuć się na jakiś nawóz do pomidorów/papryk.

Powodzenia!
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Niskie papryki

Postprzez Magik » 30 kwi 2019, o 08:42

Mam ten sam problem z moją Caroliną Reaper chociaż zauważam że z dnia na dzień staje się coraz to większa i liście robią się coraz większe ;) Wszystko zależy od słońca chyba oby było go jak najwięcej <thumright>
Obrazek
Avatar użytkownika
Magik

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 kwi 2019, o 14:08
Papryki:

Re: Niskie papryki

Postprzez qrzak » 30 kwi 2019, o 08:59

Jak nie chcesz przesadzić z nawozem, to lej Biohumus. Jest organiczny, więc nie przedawkujesz, ale ogólnie pamiętaj, że lepiej nalać za mało odżywki niż za dużo. Na forum możesz znaleźć ogrom wiedzy na temat nawozów i ich stosowania :) Powodzenia!
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Re: Niskie papryki

Postprzez Smerfetka11 » 30 kwi 2019, o 17:24

W marcu doświetlałam panelem LED, który miała mieć 200W - po podłączeniu do miernika okazało się, że ciągnie tylko 70W :evil: Teraz opalają się na balkonie w ciągu dnia, słońce jest naprawdę mocne, nocki niestety muszą spędzać w domu - uroki mieszkania w Białymstoku :-P Wydaje mi się, że wyglądaja na całkiem zdrowe, tylko cholera przy tym wzroście obawiam się, że będę hodować łyse krzaki w tym roku - a tego bym nie chciała :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Smerfetka11

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 mar 2019, o 18:57
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości