Czy zielone są ostrzejsze?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Czy zielone są ostrzejsze?

Postprzez dnf » 15 paź 2015, o 07:24

W nowej serii „Boso przez świat” usłyszałem jak Cejrowski parę razy podkreślał że zielone papryczki są ostrzejsze bo czerwone mają więcej cukru. Mam pytanie jak to jest z tym faktycznie – i czy wy czekacie na czerwone czy zbieracie też zielone i czy są one faktycznie mocniejsze?
Avatar użytkownika
dnf

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 kwi 2015, o 11:35
Lokalizacja: Łódź
Papryki: CAROLINA REAPER, TRINIDAD MOROUGA SCORPION, 7POT DOUGLACH, TRINIDAD SCORPION

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy zielone są ostrzejsze?

Postprzez CATALAYA » 15 paź 2015, o 07:36

Cześć. Jedyne zielone chili, które zbieram przed wybarwieniem to Jalapeno, zielone lepiej nadają się do marynowania. Z pozostałymi czekam do pełnego wybarwienia. Osobiście nie zauważyłem tej subtelnej różnicy spadku mocy <chili> po wybarwieniu. Na poziomie ostrości hotów i super hotów to nie ma najmniejszego znaczenia, ważniejsze są walory smakowe.
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Czy zielone są ostrzejsze?

Postprzez Dziunia87 » 15 paź 2015, o 09:33

A jadł ktoś z Was czerwone Jalapeno? Ja tylko te zielone i ciekawa jestem czy czerwone są tak samo ostre czy słabsze?
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Czy zielone są ostrzejsze?

Postprzez Mr. Ed » 15 paź 2015, o 10:04

Ostrzejsze. Przynajmniej Jalapeno Mucho Nacho z mojej hodowli okazały się całkiem ostre. Poza tym preferuję smak dojrzałych, jest słodszy, bardziej owocowy i mniej trawiasty (wiem, wiem, jestem niepoprawny politycznie...)
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości