Czy nawozić w sezonie zimowym ?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Czy nawozić w sezonie zimowym ?

Postprzez GERTRUDA » 14 paź 2015, o 15:36

Hejka . Mam pytanie , czy teraz po przeniesieniu papryk do domu , mogę je jeszcze nawozić , np. połową dawki ? Papryki jeszcze kwitną , mają owoce i cały czas wiążą nowe .. Dziękuję z góry za rady ;)
GERTRUDA

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 61
Images: 3
Dołączył(a): 16 cze 2015, o 11:47
Pochwały: 1
Papryki: Wszystkie chilli jakich nasiona uda mi się zdobyć

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy nawozić w sezonie zimowym ?

Postprzez pacpaw » 14 paź 2015, o 17:05

Problem w rozwoju zimowy sprawdza się głównie do oświetlenia. W związku z krótkim dniem papryczki nie są wystarczająco doświetlone. Owoce mają problemy z wybarwieniem, karłowacieją itp. Jeśli zapewnisz im odpowiednią ilość światła możesz próbować, ale może być ciężko. GregKrak bodajże prowadzi opis hodoli zimowej. Poszukaj, poczytaj ;)
Avatar użytkownika
pacpaw

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 09:17
Lokalizacja: Poznań
Papryki:

Re: Czy nawozić w sezonie zimowym ?

Postprzez police » 16 paź 2015, o 11:35

Czyli papryka po przeniesieniu na tzw. parapet - nie wybarwi owoców ?

Mam jakieś 25-30 owoców i wszystkie zielone. Dziś 9 stopni to wystawiłem na dwór ale jak spada do 5 to chowam do domu, słońca nie ma niestety przez najbliższe dni w planach..
Avatar użytkownika
police

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 wrz 2015, o 15:37
Papryki:

Re: Czy nawozić w sezonie zimowym ?

Postprzez black » 16 paź 2015, o 12:22

Wybarwi, ale trwa to trochę dłużej. Na w miarę ciepłym parapecie i bez bezpośredniego słońca (lepiej jak jest wiadomo) prędzej wybarwi niż na słonecznym balkonie przy niskiej temperaturze. Ja bym nie wynosił, chyba, że jest min. 20stopni w słońcu.
Avatar użytkownika
black

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Images: 1
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 14:03
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 1
Papryki: Lubię wszystkie ;)

Re: Czy nawozić w sezonie zimowym ?

Postprzez Mr. Ed » 16 paź 2015, o 13:14

W sezonie zimowym papryki rosną i tak bardzo wolno z braku słońca i pobierają mało wody i składników odżywczych. Podlewać i nawozić należy bardzo oszczędnie; jeśli chcesz krzaki przezimować, daj im raz na miesiąc zwykłego nawozu do roślin zielonych (ale nie za dużo), dzięki czemu umocnią się na następny sezon.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości