Kiedy obrywać dojrzałe paryki z krzaków ?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Kiedy obrywać dojrzałe paryki z krzaków ?

Postprzez GregKrak » 22 sie 2015, o 19:42

Wiele z moich papryk nabrało już odpowiedniego koloru i nie wiem czy już je zrywać czy jeszcze czekać ?
Obrywacie od razu jak się wybarwią czy może czekacie 5 czy 10 dni od momentu całkowitego nabrania kolorów ?
Tak wyglądają moje papryki:
viewtopic.php?f=24&t=3937&start=30#p50434
Obrazek
Avatar użytkownika
GregKrak

SPONSOR
UŻYTKOWNIK
 
Posty: 182
Images: 33
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 19:49
Pochwały: 7
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kiedy obrywać dojrzałe paryki z krzaków ?

Postprzez mih000 » 22 sie 2015, o 20:23

Już. Wtedy przyspieszysz wybarwienie innych.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Kiedy obrywać dojrzałe paryki z krzaków ?

Postprzez remixxx » 9 wrz 2015, o 10:03

Ja w tym samym temacie, ale z nieco innej perspektywy: kiedy obrywać żeby nasiona były już dojrzałe i wykiełkowały w przyszłym roku?
Jeśli niedojrzałe strąki to jak poleżą to wpłynie na jakość nasion czy już nic nie da?
I w ogóle: zaraz po zerwaniu wycinać nasiona a papryki do przeróbki, czy "leżakowanie"?

I przewrotne pytanie: zrywanie wpływa na szybsze wybarwianie pozostałych papryk, ale czy równocześnie nie hamuje ich wzrostu? :?:
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Re: Kiedy obrywać dojrzałe paryki z krzaków ?

Postprzez Mr. Ed » 9 wrz 2015, o 11:53

Zależy czy masz jeszcze nadzieję na dorośnięcie i wybarwienie kolejnego rzutu owoców w sezonie. Jak zerwiesz, a pogoda dopisze, roślina zacznie znowu kwitnąć i zawiązywać owoce. Hodowcy często zrywają jeszcze zanim owoc się do końca wybarwi, dzięki temu dłużej zachowują świeżość w transporcie i sklepie.

W naszych warunkach zostawiłbym trochę dłużej na krzaku, będą smaczniejsze. Poza tym kapsaicyna jest wytwarzana w powłokach gniazda nasiennego i stamtąd stopniowo rozchodzi się na cały owoc, więc jako prosty inżynier podejrzewam, że papryki zatrzymane dłużej na roślinie będą bardziej równomiernie ostre. Ale to tylko moje gdybanie :)
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości