Zwiędłe(?) liście Trinidadów

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Zwiędłe(?) liście Trinidadów

Postprzez Friczu » 8 cze 2015, o 15:44

Witam. Otóż od jakichś dwóch tygodni liście moich papryk Trinidad Scorpion Red, Yellow oraz Chocolate tak jakby zwiędły. Zrobiło się tak z czterema z dziewięciu papryk. Średnio 2-3 liście. Papryki stoją na parapecie przy oknie. Przyczyną jest zbyt dużo słońca? Zdjęcia poniżej:
http://zapodaj.net/93e83d51e7a66.jpg.html
http://zapodaj.net/e88ce05fb4b9f.jpg.html
http://zapodaj.net/528febd260756.jpg.html
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Friczu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 19:30
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zwiędłe(?) liście Trinidadów

Postprzez JaroBot » 8 cze 2015, o 19:32

Wygląda jak by były przenawożone. Jak nawozisz i ile tych nawozów lejesz. Trzeba uważać by nie nabawić się suszy fizjologicznej.
Avatar użytkownika
JaroBot

NOWY
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 lut 2014, o 19:36
Papryki:

Re: Zwiędłe(?) liście Trinidadów

Postprzez Friczu » 8 cze 2015, o 19:48

Może i być przez nawóz. Nawoziłem przez jakieś 4 tygodnie nawozem Biohumus.Nawóz wykorzystywany był do codziennego podlewania (zmieszany z wodą). Myślę, że za dużo dawałem nawozu w stosunku z wodą. Lecz inne papryki np. Habanero Long Red trzymają się nieźle i są dwa razy większe niż Trinidady, a też były nawożone.
/edit/ Jeszcze jedna papryka ma tak jakby lekko zółtawy liść w niektórych miejscach oraz kilka Trinidadów ma poskręcane/wklęsłe liście
Avatar użytkownika
Friczu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 19:30
Papryki:

Re: Zwiędłe(?) liście Trinidadów

Postprzez Mr. Ed » 8 cze 2015, o 20:20

JaroBot napisał(a):Wygląda jak by były przenawożone. Jak nawozisz i ile tych nawozów lejesz. Trzeba uważać by nie nabawić się suszy fizjologicznej.

Niekoniecznie, moje rośliny podobnie wyglądały po pierwszym wystawieniu na słońce - młode listki cienkie i pozwijane. Przeszło im. Na początku w ogóle nie koksowałem, więc u mnie to nie mogło być przenawożenie.

W upalne dni przez jakiś tydzień chowaj jeszcze rośliny do cienia po paru godzinach bezpośredniego światła, niech odpoczną.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Zwiędłe(?) liście Trinidadów

Postprzez Friczu » 8 cze 2015, o 20:40

Okej, dzięki za radę.
Avatar użytkownika
Friczu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 19:30
Papryki:

Re: Zwiędłe(?) liście Trinidadów

Postprzez JaroBot » 8 cze 2015, o 21:36

Prawdziwym biohomusem nie da się przenawozić więc to odpada :) A co do słońca to przez szybę ciężko poparzyć roślinę. Chyba że dostały naprawdę sporą dawkę słońca ale przez szybę to tak czy inaczej ciężko. A nie zalałeś ich przypadkiem? Ja swoje po przesadzeniu w docelowe donice nie podlewałem przez ponad 2 tygodnie. A jak piszesz że podlewasz codziennie to trochę często, no chyba że masz małe doniczki i rośliny są już wyrośnięte i zdążą wypić wszystko :) Zobacz może czy nie ma jakiś szkodników, choć to trochę naciągane bo widać że liście jak by schły :(
Avatar użytkownika
JaroBot

NOWY
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 lut 2014, o 19:36
Papryki:

Re: Zwiędłe(?) liście Trinidadów

Postprzez Friczu » 9 cze 2015, o 18:17

Nie podlewam codziennie. Podlewam tak, aby ziemia była cały czas mokra, czyli raz na około 2-3 dni. Szkodników raczej nie mam, czasami zauważam meszki, chyba owocówki, na liściach, potrafią latać, więc to raczej owocówki, a nie jakieś mszyce.
Avatar użytkownika
Friczu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 19:30
Papryki:

Re: Zwiędłe(?) liście Trinidadów

Postprzez lukkil » 29 cze 2015, o 20:01

witam
kurde u mnie pare sztuk wyglada podobnie, Trynidad też, niektóre straszne miernotki (załączam zdjęcia) ale to pewnie dlatego że późno wsiane :(

jaka może być tego przyczyna? za częste podlewanie?

czy papryczki można nawozić obornikiem z wodą jak np pomidory?

papryczki są w foliaku :)

dzięki za pomoc

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
lukkil

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Images: 0
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 14:34
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości