Problem światła

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Problem światła

Postprzez kubapom » 27 mar 2015, o 20:40

Witam,
Niedawno zacząłem przygode z chili ok. 5 lutego do terrarium po wężu(28 stopni) włożylem magiczną roślinę trindad moruga scorpion. Wszystko dobrze szło więc dokupiłem nasiona: b.j. yellow, carolina reaper(puszka), cayenee,habanero chocolate, mustard white,naga viper. no i się zaczeło. ok. 1 marca zasiałem wszystkie papryczki w terra roslinki niestety ponad 2 centymetrowe nie rosną już. Terrarium jest 3-4metrów od okna. czy postawic teraz papryczki z terra na parapet czy zostawic je w tym terra. nie wiem co robic i licze na pomoc. <chili>
pozdrawiam
Avatar użytkownika
kubapom

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 lut 2015, o 23:48
Papryki: trindad moruga scorpion, carolina reaper,3 habanero, bhut jolokia, naga viper

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Problem światła

Postprzez mih000 » 27 mar 2015, o 22:10

Dokładnie. Musisz im dać światła, jak nie masz okna od południa to sztuczne (odpowiednie)
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Problem światła

Postprzez Mr. Ed » 27 mar 2015, o 22:10

Temat przedyskutowany już do bólu na tym forum... Poczytaj inne posty, znajdziesz mnóstwo cennych informacji.

W skrócie: krzaki chili potrzebują bardzo dużo światła, najlepiej jeśli kilka godzin dziennie będą wystawione na bezpośrednie światło słoneczne. Jeśli masz okna na północ, to raczej nie spodziewaj się zbyt wiele. Większość z nas doświetla sadzonki późną zimą i wczesną wiosną, gdy słońce jeszcze nie wystarcza, patrz viewforum.php?f=30

Najlepiej, jeśli masz okna na południowy wschód lub południe. Jeśli tak, wystaw sadzonki na parapet jak najwcześniej.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Problem światła

Postprzez kubapom » 27 mar 2015, o 22:40

Mam parapet na poludniowej czesci. Czyli najlepiej bedzie jak wyjme z terrarium sadzonki i zostawie je na parapecie w nizszej temperaturze. Co sadzicie?
Avatar użytkownika
kubapom

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 lut 2015, o 23:48
Papryki: trindad moruga scorpion, carolina reaper,3 habanero, bhut jolokia, naga viper

Re: Problem światła

Postprzez michal603 » 27 mar 2015, o 22:47

<salut> pokojowa temperatura jest ok, daj na parapet ;)
Avatar użytkownika
michal603

NOWY
 
Posty: 43
Images: 0
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 22:06
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Problem światła

Postprzez erulogoss » 29 mar 2015, o 08:53

To ja się podepnę trochę pod temat. Roślinki na parapecie i żona otworzyła okno (znaczy uchyliła; to co zobaczyłem po moim powrocie mnie załamało) końcówki liści pozaginane wyglądające tragiczne, najmniejsza roślinka chyba tego nie przeżyje ale mam pytanie co z pozostałymi ?? Jak mocno takie przechłodzenie wpłynie na wzrost, czy te liście którym się oberwało chłodnym wiatrem będą usychać ?
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P

Re: Problem światła

Postprzez pacpaw » 29 mar 2015, o 15:34

Pewnie przymrożone liście zczernieją i finalnie uschną, ale roślina powinna dać radę. Spokojnie poczekaj i daj jej czas ;)
Avatar użytkownika
pacpaw

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 09:17
Lokalizacja: Poznań
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości