Papryczki na waciki w maju?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Papryczki na waciki w maju?

Postprzez P95 » 5 cze 2021, o 00:52

Witam, w maju wrzuciłem kilka pestek piri piri na wacik i nektóre są już w ziemi a kilka wkładam jutro do kubków, czy dadzą radę jakiekolwiek owoce dać w tym sezonie?
Avatar użytkownika
P95

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 cze 2021, o 00:50
Papryki: Teraz piri piri

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Papryczki na waciki w maju?

Postprzez forresty » 5 cze 2021, o 08:42

To zależy gdzie będa rosły. Ja posiałem coś z annumów w październiku to na parapecie bez problemu zbierałem z lutym. Oczywiście - w doniczce na parapecie zbiory mniejsze, ale jak widać nie było problemu przy 18st mrozach. Jedynie jamaican hot red wyszedł mi kompletnie nieostry ale może znów jakiś mutant był choć kształtem jak najbardziej pasował do ustalonej odmiany. Nie mam pojęcia czym było spowodowane to że były pozbawione ostrości. Natomiast jeśli chodzi o chinense to nie wiem... Na podwórku zapomnij, ale parapet chyba da radę. Chinense w zimie nie miałem a będziesz musiał orientować się gdzieś na listopad/grudzień ze zbiorami.
Avatar użytkownika
forresty

NOWY
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 maja 2020, o 08:43
Papryki:

Re: Papryczki na waciki w maju?

Postprzez P95 » 5 cze 2021, o 15:27

Nie no do września/października póki mrozów nie ma balkon a potem na stół. ;)
Avatar użytkownika
P95

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 cze 2021, o 00:50
Papryki: Teraz piri piri

Re: Papryczki na waciki w maju?

Postprzez Majonez » 7 cze 2021, o 16:44

Spokojnie dadzą radę jak nie będzie jakiegoś armageddonu pogodowego. W zeszłym roku swoje krzaki trzymałem na balkonie 24/dobę do początku listopada. Marudy dochodziły w mieszkaniu jeszcze w grudniu. Piri-piri spokojnie na słonecznym parapecie będzie nadrabiać ewentualne opóźnienia (na mniej słonecznym zresztą też da radę)
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: Papryczki na waciki w maju?

Postprzez forresty » 8 cze 2021, o 09:47

jedną z najszybciej rosnących i dochodzących papryk jaką posiałem była Stan's Kiss czyli jak to Włosi ją nazywają Baccio Ciliegia Piccante . BYł znacznie szybszy niż inne annumy. Ostrość taka sobie, zróżnicowana, smak przeciętny.
Avatar użytkownika
forresty

NOWY
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 maja 2020, o 08:43
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości