Pizza

Przepisy na potrawy nie tylko ostre

Re: Pizza

Postprzez T-800 » 2 cze 2012, o 15:31

Fajna pizza , wlodi , aleś mnie nakręcił na pizze.
Wygląda smakowicie :D :D :D :D :D :D <thumright> <thumright> <thumright> <thumright> <thumright> <thumright>
KTO W MŁODOŚCI GŁUPIM NIE BYŁ , TEN NA STAROŚĆ NIE ZMĄDRZEJE
Avatar użytkownika
T-800

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 151
Images: 3
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 16:22
Lokalizacja: Łódź
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pizza

Postprzez karlos » 2 cze 2012, o 17:48

Włodi przecież ta pizza jest mała... idealna na mecz. W 3h bym ja całą wszamił :D
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pizza

Postprzez 4ndrew » 2 cze 2012, o 19:33

Tez mnie naszla ochota , pizza na wieczor w przygotowaniu ;)
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Pizza

Postprzez Poms » 3 lip 2012, o 18:30

Moje dzisiejsze dwie pizze:
1: Z szynką
2: Z salami

Obrazek Obrazek

Sos pomieszany z przyprawami ( odrobina soli, pieprz, proszek z bhuta, oregano, cząber) do tego czarne oliwki, ser i świeżo ucięte oregano nałożone tuż przed zjedzeniem. Oczywiście świeże habanerki po 2 szt na pizze dla smaku.

Ps: Pizza pieczona na kamieniu.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Pizza

Postprzez Polishteam » 4 lip 2012, o 07:39

No i jak sprawdza się kamień? Lepsza niż wcześniej robiłeś ??
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Pizza

Postprzez Poms » 4 lip 2012, o 19:43

Kamień jest spoko. Niedawno zjadłem pizze z blachy posmarowane smalcem (cieniutko) i musiałem część wywalić. Nie mam pojęcia jak mi to kiedyś smakowało ^^. Już mam opracowany cały system pieczenia i wychodzi rewelacja. Moim zdaniem najbardziej smak ciasta psuje to czym smarujemy blachę. Nie pamiętam czy piekłem pizze na baszę z papierem zamiast mazidła.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Pizza

Postprzez karlos » 4 lip 2012, o 19:51

Kurde wy to macie problemy, ja robię tak.
Gdy mam już gotowe ciasto, blachę delikatnie posypuje mąką, następnie ciasto wykładam na środek (kulka) i wygniatam ręką tak aby pokryło całą blachę.
Ciasto zawsze jest smaczne i nie przywiera. Tylko jak ser wycieknie to boki są posklejane, ale to nie problem :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Pizza

Postprzez hanka » 9 sie 2012, o 12:06

spadówa, wstrętny spamerze.

Dziękujemy droga Hanko /Polishteam
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Re: Pizza

Postprzez Barlu » 20 paź 2012, o 07:35

Witam.
Dodam od siebie pizzę dla osób unikających produktów z wszelkiego rodzaju mąki w pełni mielonej (zdrowo odżywiających się, trenujących, chorych/uczulonych). Nasza bazą jest mąka razowa (pszenna).
Potrzebujemy:
Ciasto:
Mąkę razową, pszenną (300g)
Drożdże (30g)
Sól i cukier (po niespełna 3/4 łyżeczki)
Mleko i Woda mineralna (ok. 2/4 szklanki mleka, podgrzanego do temp pokojowej, i 1/4 szkl. wody)
Oliwa z oliwek (3-5łyżek)

Na wierzch (składniki) :
Ser mozzarella biały (2 "kulki")
Zioła (bazylia, oregano, inne.)
Przecier pomidorowy (domowy lub ze sklepu)
Jogurt naturalny (duży)
Oliwa z oliwek
Nasza kochana papryka chilli (ja używam cayenn lub lemon droop)
...i co dusza zapragnie (np. oliwki, kurczak pieczony, łosoś, szpinak, brokuły, cebula itp.)


Zaczniemy od przygotowania ciasta: Mąkę razową wsypujemy do pojemnika w którym wyrobimy ciasto. Do mąki kruszymy drożdże, dodajemy sól i cukier. Przemieszamy to wszystko ręką, i dodajemy powoli mleko miksując ciasto (można urabiać ręcznie, jednak polecam miksowanie). Następnie dodajemy wodę po trochu, tak by uzyskać odpowiedniej gęstości ciasto (trzymające się całości, podobne jak to przy zwykłej pizzy, bardziej rwące się przy rozciąganiu) . Następnie odstawiamy takie ciasto na 15-20minut. Teraz bierzemy się za sos na spód, 2łyżeczki przecieru pomidorowego mieszamy z 3-4łyżeczkami jogurtu naturalnego, po czym dodajemy zioła (ja sypie sporo, wedle uznania + szczypta soli) i łyżeczkę oliwy z oliwek. Mieszamy sos i również odstawiamy. (tu, przy sosie, możemy już dodać do niego paprykę, wtedy wraz z ziołami dodajemy posiekaną paprykę, jednak ja robię to na ciasto)
Teraz kroimy składniki na pizzę, ser mozzarella biały w drobne plastry / kawałki, tak by rozłożyć go móc po większej ilości ciasta. Resztę wybranych przez nas składników również kroimy, tu wedle uznania.
Po pokrojeniu, przygotowaniu piekarnika do 180stopni C, i naszykowaniu blachy do pieczenia, mija około 15-20minut. Teraz bierzemy nasze ciasto i dodajemy do niego 3-5-łyżek oliwy z oliwek, po czym ponownie miksujemy i odstawiamy na 5-10minut.
Po upływie 5-10minut, nasze ciasto jest gotowe. Nie jest ono tak elastyczne jak ze zwykłej mąki, dlatego należało by je rozwałkować wałkiem (jednak ręcznie jest to możliwe).
Ciasto uformowane kładziemy na posmarowanej oliwą z oliwek blasze, po czym polewamy je sosem przygotowanym przez nas. Teraz rozkładamy pokrojony ser mozzarella, i resztę składników.
Tak przygotowaną pizze, wkładamy do piekarnika na 20-25minut (piecze się dłużej niż "zwykła").

Gotowe!
(postaram się dodać dziś zdjęcia, jeżeli czas pozwoli ją przygotować)

Obrazek

(ta jest ze szpinakiem, cebulą i kurczakiem)
Ostatnio edytowano 21 paź 2012, o 17:09 przez Barlu, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Barlu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 cze 2012, o 17:18
Papryki:

Re: Pizza

Postprzez wolek68 » 20 paź 2012, o 09:46

Pizza to nie ciasto drożdzowe z kruszonką.daje się na maxa a nie 180 stopni.Powinno być ponad 300 stopni ale że domowe pielarniki tyle nie osiągają do nafull 220!
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości