Deszczówka czy kranówka do młodych sadzonek

Deszczówka czy kranówka do młodych sadzonek

Postprzez remixxx » 25 sty 2015, o 12:40

Witam,
Powszechnie wiadomo, że deszczówka (zakładając że atmosfera nie jest ekstremalnie zanieczyszczona) jest najlepsza do podlewania w ogrodzie. Pytanie tylko czy można ją używać do podlewania małych sadzonek, czy w zasadzie nawet skiełkowanych nasion? Czy ilość zawartych w niej patogenów nie będzie niebezpieczna/zabójcza dla małych roślinek? Alternatywa: wiadomo - kranówka. Gorszy skład, ale za to wyjałowiona przez chlor (z pozytywnych mikroorganizmów zresztą też).
Jeśli kranówka, to czy ją przegotowywać, żeby się pozbyć szybciej chloru i ... nie wiem ... dodatkowo wyjałowić?

Dodam jeszcze że deszczówka "leżakuje" w beczkach czasami długo, nierzadko z zawartością martwych dżdżownic, żab itp... :|
Optymalnie pewno by było przegotować deszczówkę, ale to trochę trudniejsza sprawa przy czajniku elektrycznym :)

Jaką wodą Wy podlewacie? Może mała ankieta? :)
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Deszczówka czy kranówka do młodych sadzonek

Postprzez ras13 » 25 sty 2015, o 12:44

Można podlewać wodą z akwarium z podmianki, deszczówką, wodą z roztopionego śniegu. Nie bawił bym się w gotowanie deszczówki, szkoda zachodu. Sam młode sadzonki tuż po wykiełkowaniu podlewam wodą z filtra RO która ma niskie PH i twardość dzięki czemu roślina przyswaja lepiej związki zawarte w substracie.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Deszczówka czy kranówka do młodych sadzonek

Postprzez remixxx » 25 sty 2015, o 13:22

Myślałem że woda odfiltrowana ma właśnie gorsze dla roślin parametry fizyko-chemiczne. Skoro jednak jest odwrotnie, to też skorzystam z wody "brity" na początek.
Dzięki!
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Re: Deszczówka czy kranówka do młodych sadzonek

Postprzez ras13 » 25 sty 2015, o 13:32

No woda RO to woda pozbawiona minerałów i mikro elementów. W substracie/ziemi są te związki więc roślina przez jakiś czas pobiera je z niej.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Deszczówka czy kranówka do młodych sadzonek

Postprzez corpse20 » 18 kwi 2015, o 19:05

W tamtym roku od małego krzaczka podlewałem tylko i wyłącznie kranówką, lecz odstałą 12h i miałem spory wysyp, i w tym roku też tak będę robił, żadnej deszczówki, chodż znajomy mówił że deszczówka jest ok, tylko że on nią podlewa w szklarni sałate, i ogórki :)
Nie ma sie co tak spinać, ale jak się martwisz zawsze możesz skoczyć po Żywca :)
Avatar użytkownika
corpse20

NOWY
 
Posty: 28
Images: 5
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 20:01
Papryki:

Re: Deszczówka czy kranówka do młodych sadzonek

Postprzez remixxx » 25 kwi 2015, o 10:37

Ja sie nie pytam o napoje dla plantatora ;-) Poza tym ciezko po piwie trafic w doniczke.:-D

Leśne pole paprykowe
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:


Powrót do Podlewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości