Za dużo wody czy za mało nawozu?

Za dużo wody czy za mało nawozu?

Postprzez viris » 24 kwi 2013, o 22:46

Witam, mam pewien problem z podlewaniem (tak mi sie wydaje). Otóż na początku swoje papryki podlewałem codziennie, tak by ziemia nie była zbyt sucha (jakieś 25 ml kranówy), po jakimś czasie gdy osiągnęły jakieś 5-10 cm aż do tego momentu podlewam co 2 dzień około 50 ml (też odstanej wody z kranu). Niestety dolne liście zaczynają żółknąć i opadać, nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Wiadome jest że stare liście kiedyś muszą uschnąć ale nie wiem teraz czy to wina tego że zbyt dużo wody im daje czy zbyt mało "witaminek"
"Veni, vidi, vici"
Avatar użytkownika
viris

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 22
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 18:30
Lokalizacja: Małopolska
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Za dużo wody czy za mało nawozu?

Postprzez Psyhe » 24 kwi 2013, o 22:57

Ja bym był skłonny twierdzić że przelewasz najlepiej przy tego typu problemach dać zdjęcie jak to wygląda
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Za dużo wody czy za mało nawozu?

Postprzez vvili » 25 kwi 2013, o 20:21

Jeżeli liście żółkną od dolnych pięter tj. od najstarszych to prawdopodobnie brak azotu, a więc i nawozu... jeśli wszytkie, to może być przelanie.
Alkohol pity umiarkowanie nie szkodzi nawet w dużych ilościach.
Avatar użytkownika
vvili

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 96
Images: 17
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 18:07
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków
Papryki:

Re: Za dużo wody czy za mało nawozu?

Postprzez viris » 6 maja 2013, o 21:23

no właśnie jedne żółkną od dołu i opadają liście, inne (w szklarni) za to usychają i tak samo tracą liście począwszy od najniżej położonych. Z żółknącymi spróbuję z nawozem. Co do schnących dołączam foto. Będąc w doniczkach rosły ładnie (kilka liści na dole opadło ale poza tym wszystko było ok), natomiast jakiś tydzień temu wysadziłem je do gruntu, po tym czasie wydają się jakby bardziej blade, każdy krzak stracił też po około 5-6 dużych liści. http://zapodaj.net/4fc0a62387e50.jpg.html w tle widać też uschnięty liść. Te akurat przesuszone raczej nie są, podlewam co 2 dni.
"Veni, vidi, vici"
Avatar użytkownika
viris

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 22
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 18:30
Lokalizacja: Małopolska
Papryki:

Re: Za dużo wody czy za mało nawozu?

Postprzez Kik » 4 cze 2013, o 22:06

moim zdaniem to jest brak jakiegos skladnika, chyba azotu, badz potasu, spowodowany nadmiarem wody, przelales i wtedy jest zmniejszone lub zachamowanie przyswajanie skladnikow, nie radzilbym nawozic,zwiekszysz tylko tym ilosc skladnikow ktore i tak nie beda sie wchlaniac i doprowadzisz do przenawozenia a przez to zachamujesz wchlanienie mikroelementow, smierc rosliny gotowa. Lepiej zmniejsz podlewanie i obserwuj, a najlepiej teraz nie podlewaj jakis czas. wilgotnosc gleby dla papryk to 50-70%.
pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Kik

NOWY
 
Posty: 19
Images: 2
Dołączył(a): 1 paź 2012, o 20:37
Lokalizacja: Gdańśk
Papryki:


Powrót do Podlewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości