Woda z akwarium do podlewania roślinek

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Mike B. » 17 maja 2011, o 21:05

Ja skumałem bez Twojej interpunkcji :D
poczytaj tutaj chłopaki mają sporą wiedzę - tu jest troszkę wytłumaczone - chyba się nada - <thumright>
https://www.forum.haszysz.com/woda-z-ak ... 14646.html
Avatar użytkownika
Mike B.

CHILIHEAD TEAM
NOWY
 
Posty: 47
Images: 13
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez karlos » 17 maja 2011, o 21:17

Po pierwsze, tego forum nie traktował bym jako miejsca, gdzie można się dowiedzieć czy coś jest dobre lub nie. To nie forum wyrocznia, złotych myśli i specjalistów naukowych :)

Po drugie, czy każdy ma taką samą wodę w akwarium?

Po trzecie wyznaje zasadę, jak już robisz to rób to dobrze. Oczywiste jest, że nie warto zamykać się na pewne schematy, bo eksperymenty przynoszą czasami zaskakujące efekty, ale skoro na rynku jest taka gama BDB środków do ochrony i pielęgnacji roślin to gdzie jest sens bawić się w eksperymenty...czy woda z akwarium jest dobra?
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Mike B. » 17 maja 2011, o 21:21

Forum tamto taka sama wyrocznia jak u nas - a powiem Ci jak się zagłębisz to tam niektórzy użytkownicy mają ogromną wiedzę na temat uprawy roślin. Podałem tylko gdzie znaleźć podpowiedź gdzie znaleźć informację chyba bardziej pomocne niż Twoje. tyle albo Pan skorzysta albo nie
Avatar użytkownika
Mike B.

CHILIHEAD TEAM
NOWY
 
Posty: 47
Images: 13
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Highscores: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez karlos » 17 maja 2011, o 21:33

Mike B. który post jest według ciebie z tego tematu (zalinkowanego) godny polecenia? A może cały temat polecasz i uważasz za rzeczowy?
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Mike B. » 17 maja 2011, o 22:09

Stary na pewno jest bardziej rzeczowy niż Twoja odpowiedź - ja podałem tylko podpowiedź pisząc że "chyba|" się nada. Jak nie wiesz nic w temacie to lepiej nic nie pisz albo chociaż kogoś pokieruj w inną stronę - jak przeczyta te wpisy na forum to na pewno zrozumie :) nie martw się - to nie był link dla Ciebie tylko dla pytającego jak nie będzie chciał to nie skorzysta.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Mike B.

CHILIHEAD TEAM
NOWY
 
Posty: 47
Images: 13
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Highscores: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Belfegor » 17 maja 2011, o 22:10

Warto :D to moja odpowiedz
Belfegor
 

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Mike B. » 17 maja 2011, o 22:13

No właśnie mamy speca akwarystycznego i jego zdanie chyba najlepsze :D
Avatar użytkownika
Mike B.

CHILIHEAD TEAM
NOWY
 
Posty: 47
Images: 13
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Highscores: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez karlos » 17 maja 2011, o 23:36

Mike B. napisał(a):Stary na pewno jest bardziej rzeczowy niż Twoja odpowiedź - ja podałem tylko podpowiedź pisząc że "chyba|" się nada. Jak nie wiesz nic w temacie to lepiej nic nie pisz albo chociaż kogoś pokieruj w inną stronę - jak przeczyta te wpisy na forum to na pewno zrozumie :) nie martw się - to nie był link dla Ciebie tylko dla pytającego jak nie będzie chciał to nie skorzysta.

Pozdrawiam


Mylisz się i tu cię mam :lol:

To teraz zacznę po kolei. Cały twój link po przeczytaniu uznaje że bezużyteczny, nie wnoszący nic do tematu! Jeśli uważasz, że przyrównywanie papryk do ogólnikowego słowa rośliny jest strzałem w dziesiątkę to jesteś w wielkim błędzie oraz świadczy tylko i wyłącznie źle o tobie ( a dokładnie o brak pewnych podstaw wiedzy twojej nie mojej :) ). Świat roślin jest o wiele bardziej urozmaicony niż sobie myślisz i często niesie to za sobą skrajne zapotrzebowania wybranych gatunków!


Tak się składa, że owymi (ogólnikowo przedstawionymi roślinami) interesuję się od dłuższego czasu i nie nazwę siebie specjalistą w żadnej dziedzinie uprawy roślin :) , ale ciągle się kształcę w tym kierunku na UP w Poznaniu.






"Źródłem azotu dla akwariów jest w zasadzie wyłącznie pokarm dla ryb i innych zwierząt tworzących jego faunę. W ramach swojego metabolizmu ryby wydalają do wody amoniak, a dokładniej jony amonowe, które zwiększają pH wody. Drugim źródłem amoniaku są gnijące szczątki na ściankach i dnie akwarium .

Wydalane jony amonowe są przekształcane w jony azotynowe i azotanowe przez bakterie z rodzaju Nitrosomonas i Nitrosospira . Azotany, a zwłaszcza azotyny są dla żyjących w akwarium organizmów jeszcze bardziej zabójcze od amoniaku. Za dopuszczalne stężenie azotynów przyjmuje się 0,5 mg/l, a azotanów 50 mg/l. Jony te są jednak łatwo absorbowane przez rośliny wodne, dla których stanowią rodzaj naturalnego nawozu. Oprócz tego rośliny absorbują dwutlenek węgla i wydalają tlen potrzebny do życia wszystkim organizmom, co jednak nie jest częścią cyklu azotowego."


Dodatkowo warto wspomnieć że:

-woda wodzie akwariowej nie jest równa
-każde akwarium żyje (jest to mały ekosystem) i np. każdy gatunek rośliny pobiera przeróżne "składniki" i w innych ilościach, pozostawiając inne w wodzie...
-to wszystko nie jest takie proste i każde akwarium trzeba traktować inaczej
-stężenie wybranych składników będzie zależało od wielu czynników: wielkości akwarium, ilości ryb, roślin, karmienia, rodzaju i jakości filtracji



Woda z 5L akwarium z żwirkiem rzecznym i złotą rybką nie będzie odpowiadała wodzie z 100L lub większego zbiornika, gdzie podłoże jest z dodatkiem wapieni + przeróżne rośliny akwariowe.



Nie wyobrażam sobie ogólnikowego opisywania tematu, a tym bardziej twoich postów, które są pozbawione sensownych argumentów za lub przeciw.



Rozumiem, że bierzesz na siebie cała odpowiedzialność za swoje wypowiedzi w tym temacie oraz podawane linków do materiałów, które mogą zostać opacznie zinterpretowane przez czytające je osoby?


Bo ja ciągle zostaje przy tym co tu napisałem, nie ma co kombinować, chcesz mieć dorodne papryki, kup dobry nawóz! :)


post z dedykacją dla Mike B. od "speca akwarystycznego" :D
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez Mike B. » 18 maja 2011, o 09:30

karlos napisał(a):

Rozumiem, że bierzesz na siebie cała odpowiedzialność za swoje wypowiedzi w tym temacie oraz podawane linków do materiałów, które mogą zostać opacznie zinterpretowane przez czytające je osoby?



Tak calutką odpowiedzialność :D
Avatar użytkownika
Mike B.

CHILIHEAD TEAM
NOWY
 
Posty: 47
Images: 13
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Highscores: 1
Papryki:

Re: Woda z akwarium do podlewania roślinek

Postprzez scroller » 18 maja 2011, o 13:51

ja osobiście mam w akwarium na dnie warstwę węgla aktywnego ..następna warstwa to glinka i drobny żwirek , następnie grubszy żwirek i małe kamyczki ...gdzieś miedzy tym wszystkim umiejscowiona jest warstwa ziemi ogrodowej :) ale robiłem to podłoże jakieś 2 lata ...pamięć mnie zawodzi ....akwarium 300l

Wszystko co pisze Karlos ...zgadzam się z tym woda wodzie nie równa ...akwarium gdzie za podłoże służy warstwa kamieni to moim zdaniem nie jest pełnoprawne akwarium ...i tak jak już to pisał kolega Carlos powinien być to swego rodzaju mały ekosystem

W piątek na próbę spuszczę 50 l wody z baniaków i podleję rośliny zobaczymy jak zareagują:)
Roślinki stoją na parapecie w 2 mniejszych zbiorniczkach na parapecie przykryte folia , maja tam jak w saunie , mam nadzieje że będzie ładna pogoda i wszystko trochę podrośnie bo myślę że szału nie ma

ps dziękuję za odpowiedzi
Avatar użytkownika
scroller

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 03:56
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Podlewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron