Od jakiej temperatury wystawiać papryki na zewnątrz?

Od jakiej temperatury wystawiać papryki na zewnątrz?

Postprzez Flint » 19 kwi 2021, o 13:19

Może głupie pytanie, ale od jakiego momentu wystawiacie papryki za okno (jakaś konkretna temperatura?). Nie chciałbym, żeby mi przemarzły, bo mają dopiero jakieś 5 cm, a słabo rosną, więc chciałbym, żeby łapały światło już od samego wschodu Słońca.
Pozdro!
Avatar użytkownika
Flint

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 gru 2019, o 20:24
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Od jakiej temperatury wystawiać papryki na zewnątrz?

Postprzez defrodis » 19 kwi 2021, o 13:28

Ostatnio pochmurne dni, to i światła mało... Ja trzymam do "zimnej zośki", a potem jadą do szklarni.
Avatar użytkownika
defrodis

NOWY
 
Posty: 14
Images: 0
Dołączył(a): 16 lip 2020, o 10:14
Papryki:

Re: Od jakiej temperatury wystawiać papryki na zewnątrz?

Postprzez fruktion » 19 kwi 2021, o 15:14

U mnie dzisiaj 16C więc poszły na słoneczko, zaraz chowam. Wiatr mocny i 2 się położyły ale już wstają.
Jak ktoś pisał tutaj "poniżej 10C papryka przestaje pobierać substancje z gleby". I w tamtym roku się tego pilnowałem, minimum 15C w dzień i minimum 10C w nocy.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
fruktion

NOWY
 
Posty: 16
Images: 0
Dołączył(a): 14 maja 2020, o 07:28
Pochwały: 1
Papryki: Habanero

Re: Od jakiej temperatury wystawiać papryki na zewnątrz?

Postprzez Flint » 22 kwi 2021, o 12:22

Dziękuję za podpowiedzi Panowie! <salut>
Avatar użytkownika
Flint

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 gru 2019, o 20:24
Papryki:

Re: Od jakiej temperatury wystawiać papryki na zewnątrz?

Postprzez tomaszek » 23 kwi 2021, o 20:57

No właśnie też zauważyłem że bardzo reagują na zimny wiatr, u mnie też jak przenosiłem multiplaty z sadzonkami momentalnie się pokrzywiły,reagowały szybko jak zwierzęta.Ja czytałem że papryka nie pobiera składników pokarmowych poniżej 14-tu stopni ale w osłoniętym miejscu słonecznej eksponacji 16* może być ok. jednak należy wziąć pod uwagę grupę pochodzenia naszych podopiecznych,większość c.chinense nie lubi takich warunków.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Od jakiej temperatury wystawiać papryki na zewnątrz?

Postprzez mih000 » 24 kwi 2021, o 20:50

Moje rośliny od tygodnia w folii, na noc chowane do pomieszczenia 22 stopni. Na dworze ok 10 stopni, ale w folii przeważnie 17 i bez wiatru. Jak widać rozwijają się, pączki kwiatowe coraz większe. Wydaję mi się, że długość dziennego światła ma wielkie znaczenie przy paprykach, im dłużej jest jasno (niekoniecznie czyste słońce) tym lepiej rośliny znoszą temperatury bliskie 15 stopni. Oczywiście zimny wiatr jest najgorszy dla papryk z moich obserwacji. U mnie zimny wiatr do 5 stopni zabija papryki.

16207
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)


Powrót do Porady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron