Co robić? Potrzebna porada.

Co robić? Potrzebna porada.

Postprzez Loopek92 » 5 lip 2018, o 17:29

Czołem ludzie. Jakoś w marcu posadzilem sobie jalapy Grande, early i fatalke yellow. Pytanie tylko mam, co radzicie jeżeli chodzi o moją sytuację? Wrzucam zdjęcie. Zastanawiam się czy je trochę przesadzać żeby w korytku były po 2 czy zostawić tak, tylko powiązać bo się kładą trochę. Miejsca w korytkach jeszcze są, brzegi ziemi nie mają oznak wychodzących korzeni. Przesadzanie każdej w 5l wiadro odpada. Https://ibb.co/d7mtbd
Avatar użytkownika
Loopek92

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 lip 2018, o 17:17
Papryki: Jalapeno grande, Jalapeno early, Fatali yellow.

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co robić? Potrzebna porada.

Postprzez ooryginall » 5 lip 2018, o 19:28

Kolego w tych doniczkach to papryki Ci nie wyrosną a jedynie będą się męczyć i zbiory będą słabe :shock: Doniczki powinny być wyższe niż szersze, optimum to 1,5-2L skoro mówisz że 5L nie wchodzi w grę <salut>
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: Co robić? Potrzebna porada.

Postprzez Loopek92 » 5 lip 2018, o 20:12

Nie da rady żeby to żyło w takim środowisku tj więcej niż 1 roślina na doniczke?
Avatar użytkownika
Loopek92

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 lip 2018, o 17:17
Papryki: Jalapeno grande, Jalapeno early, Fatali yellow.

Re: Co robić? Potrzebna porada.

Postprzez ooryginall » 5 lip 2018, o 20:26

Loopek92 napisał(a):Nie da rady żeby to żyło w takim środowisku tj więcej niż 1 roślina na doniczke?

Da radę tylko zależy czy chcesz mieć ozdobę na oknie czy krzak oblepiony owocami :-P
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: Co robić? Potrzebna porada.

Postprzez Loopek92 » 5 lip 2018, o 20:37

Zdecydowanie 2. W takim stadium nie będzie za późno na przesadzanie żeby jeszcze na sezon coś zakwitlo? Byłem zdziwiony ostatnio ze na targu papryki w mikro doniczkach są mniejsze niż moje ale wiszą już owoce, stąd założyłem temat..
Avatar użytkownika
Loopek92

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 lip 2018, o 17:17
Papryki: Jalapeno grande, Jalapeno early, Fatali yellow.

Re: Co robić? Potrzebna porada.

Postprzez Roti » 5 lip 2018, o 21:23

Nie będzie za późno. Przesadź, przez tydzień dwa bez nawozu (o ile jakiś używasz) i zobaczysz jak Ci pójdą na masie <thumright>
Avatar użytkownika
Roti

NOWY
 
Posty: 12
Images: 6
Dołączył(a): 24 kwi 2017, o 12:51
Papryki:

Re: Co robić? Potrzebna porada.

Postprzez Loopek92 » 5 lip 2018, o 21:39

Pytanie jeszcze jedno mam. Te korytka są z warstwą dość wysokiego drenażu w postaci keramzytu. Jak wysoka warstwę dać na dajmy na to 2.5l doniczki? A no i kwestia doniczek. Produkcyjne z podstawkami dadzą radę? Może macie coś sprawdzonego, co jest dostępne w marketach budowlanych typu obi casto itd. Bo myślałem o czymś takim, jak na 5l to zgrabne https://www.growbox.pl/product-pol-2327 ... tawka.html.
Avatar użytkownika
Loopek92

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 lip 2018, o 17:17
Papryki: Jalapeno grande, Jalapeno early, Fatali yellow.

Re: Co robić? Potrzebna porada.

Postprzez ooryginall » 5 lip 2018, o 21:59

Co do drenażu: ja mam w wiadrach i keramzytu mam tyle żeby przykryło nieco dno także nie musi myć aż tak "grubo" chociaż więcej nie zaszkodzi bo wtedy korzenie będą bardziej dotlenione. W obi czy casto dosyć drogo wychodzą te doniczki, jeśli chcesz po taniości to możesz nawet w butelkach po coli 1,75L przesadzić papryki czy coś w tym stylu :-P
Avatar użytkownika
ooryginall

ROZGADANY
 
Posty: 205
Dołączył(a): 20 kwi 2015, o 15:25
Lokalizacja: Oława k. Wrocławia
Pochwały: 5
Papryki: 21 odmian - sezon 2019

Re: Co robić? Potrzebna porada.

Postprzez Roti » 5 lip 2018, o 22:23

ooryginall dobrze mówi, w marketach nie wyrobisz na te doniczki. Ja kupuję produkcyjne 7l wysokie za jakieś 1,6 sztuka. Ziemie dodatkowo wymieszaj sobie z perlitem, fajnie ją spulchni.
Avatar użytkownika
Roti

NOWY
 
Posty: 12
Images: 6
Dołączył(a): 24 kwi 2017, o 12:51
Papryki:

Re: Co robić? Potrzebna porada.

Postprzez Loopek92 » 6 lip 2018, o 05:30

Ok Panowie, wielkie dzięki za udzielone już rady. Mam jeszcze jedno pytanie, mówicie o wiadrach/butelkach od coli. Wynika z tego, że pojemniki nie muszą mieć dziur od dołu?
Avatar użytkownika
Loopek92

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 lip 2018, o 17:17
Papryki: Jalapeno grande, Jalapeno early, Fatali yellow.

Następna strona

Powrót do Porady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron