Co to za szkodniki

Leczenie, zapobieganie

Co to za szkodniki

Postprzez guzbi » 8 lip 2021, o 17:37

Cześć,
od jakiegoś czasu pojawiły się takie szkodniki. W zasadzie chodzą sobie po doniczkach, czasem jakieś pojedyncze osobniki zapędzą się na liście/łodyge ale nie wygląda żeby były zainteresowane niszczeniem tych roślin.
Są bardzo malutkie, 0,1-0,3 mm, wyglądają jak małe pajączki, są całe białe.
Zdjęcia:
https://imgur.com/a/f4qbGSG
Avatar użytkownika
guzbi

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 3
Dołączył(a): 8 lip 2021, o 17:21
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co to za szkodniki

Postprzez guzbi » 12 lip 2021, o 10:57

Udało się zrobić lepsze fotki:

https://imgur.com/a/ubFNwuv

Czy to mogą być mszyce? bo zauwazylem pojedyńcze osobniki mszyc (co prawda zielonych) na liściach.
Avatar użytkownika
guzbi

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 3
Dołączył(a): 8 lip 2021, o 17:21
Papryki:

Re: Co to za szkodniki

Postprzez ch4 » 12 lip 2021, o 18:50

Nie są to mszyce.
Wielkością i kształtem wyglądają trochę jak przędziorki, ale pewności nie mam, bo trochę nie pasuje mi ten ich biały kolor i brak kropek.
Zwróć uwagę, czy nie dzieje się nic złego z liśćmi (żółkną lub mają nienaturalne przebarwienia), a przede wszystkim czy pod nimi lub przy ich ogonkach nie pojawiają się delikatne pajęczynki, które są charakterystyczne właśnie dla przędziorków.
Przyjrzyj się nim dokładnie, aby nie pomylić ich z pożytecznym dobroczynkiem, który może wyglądać dość podobnie.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Co to za szkodniki

Postprzez guzbi » 13 lip 2021, o 15:27

Dzięki za odpowiedź, przędziorki to był mój drugi typ jednak własnie pajęczynek brak - jedynie na jednym z liści zauważyłem jasne przebarwienia, ale nie powiększają się ani nie zauważyłem żadnych szkodników przy akurat tym liściu. Liście nie żółkną a te białe pajączki spacerują sobie od jakiś 2-3 tygodni. Będę obserwował czy nie pojawiają się ów pajęczyny
Avatar użytkownika
guzbi

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 3
Dołączył(a): 8 lip 2021, o 17:21
Papryki:

Re: Co to za szkodniki

Postprzez oqnisty » 14 lip 2021, o 21:13

to rzeczywiście jak dobroczynki wygląda - masz mszyce, to pozwól im batalię na tej papryczce stoczyć <chili> - tylko odizoluj od innych, żeby nie migrowały (mszyce oczywiście) ;D
Avatar użytkownika
oqnisty

NOWY
 
Posty: 38
Images: 14
Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 19:58
Pochwały: 3
Papryki: cherry bomb i kilka chinensów

Re: Co to za szkodniki

Postprzez guzbi » 28 lip 2021, o 12:17

Chyba jednak to były/są przędziorki. Co prawda pajęczynek nie zauważyłem, ale na spodniej częsci liści udało mi się namierzyć kilka grupek zółtobrązowych szkodników. Do tego część z liści ma właśnie jasne przebarwienia - dużo plamek/kropek.
Avatar użytkownika
guzbi

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 3
Dołączył(a): 8 lip 2021, o 17:21
Papryki:


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron