Mszyce

Leczenie, zapobieganie

Re: Mszyce

Postprzez Leif » 1 paź 2017, o 16:26

Papryka napisał(a):No właśnie też rozpoczął mi się problem z mszycami. Opryskałem krzaki wyciągiem z cebuli i czosnku, ale nawet nie drgnęły. Czy ktoś kiedyś słyszał o roztworze z sodą oczyszczoną? Czy jest skuteczny, czy jednak po chemie trzeba sięgać?

:o A to nie chemia? :shock:
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mszyce

Postprzez solymr » 1 paź 2017, o 21:14

eko chemia
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Mszyce

Postprzez Leif » 2 paź 2017, o 03:49

solymr napisał(a):eko chemia

W sumie to już bardziej agrochemia (się robi)...
Bawi mnie taki strach (czy nie chęć) przed chemią, jaki wykazuje część osób, tym bardziej, że nierzadko korzystają z tych samych (lub podobnych) składników aktywnych, których już nie uważają za "chemię" (gdy są z innego, często mniej pewnego źródła).\
To nie uwaga do Ciebie Solymrze, ale ogólna obserwacja.
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Mszyce

Postprzez solymr » 2 paź 2017, o 09:43

ja jestem świadomym (agro)chemikiem <study>

PS. chemia to moja druga specjalizacja
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Mszyce

Postprzez Papryka » 2 paź 2017, o 10:07

Leif napisał(a):
solymr napisał(a):Bawi mnie taki strach (czy nie chęć) przed chemią, jaki wykazuje część osób


A więc co polecasz?? Czytałem o Substral Polycest jako jeden z najbardziej skutecznych środków. Myślę nad jego kupnem, ale w opisie środka jest napisane, że wchłania się do rośliny i krąży razem z jej sokami, a więc i w owocach także się znajdzie. Świadomość tego odstrasza. Wyciągi z cebuli czy czosnku są ok z mojego punktu widzenia, jem je na co dzień więc nie widzę problemu gdy owoce krzaków też będą je chłonęły. Sodę oczyszczoną swego czasu spożywałem na zgagę. Są to więc środki które i tak w mniejszej czy większej ilości występują w naszej kuchni. Substral Polycest zawiera Acetamipryd, który co raz to częściej jest wiązany np ze spadkiem populacji pszczół. Miał być nie szkodliwy, ale jednak. Także obawy użytkowników o preparaty chemiczne chyba nie są bezpodstawne.
Avatar użytkownika
Papryka

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 sie 2017, o 16:24
Lokalizacja: Gubin
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez solymr » 2 paź 2017, o 10:35

A dodałeś do wyciągu olej i szare mydło? Spróbuj. U mnie już nie ma mszyc.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Mszyce

Postprzez sierra38 » 3 paź 2017, o 20:08

Są srodki na mszyce które działają mechanicznie na bazie oleju rydzowego np.EMULPAR 940EC,AGRICOLLE itd... i dają efekty
Avatar użytkownika
sierra38

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 386
Images: 272
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 20:32
Lokalizacja: Długie
Pochwały: 37
Papryki: od A do Z

Re: Mszyce

Postprzez Papryka » 6 paź 2017, o 07:56

Witam was ponownie. Parę dni temu żona mi kupiła środek na mszyce "Arox na mszyce", Wypróbowałem go na jednym krzaku, środek jakby popalił liście, a nie ruszył mszyc. To tak ku przestrodze.
Za to wczoraj stworzyłem kolejną mieszankę: woda, soda oczyszczona, płyn do naczyń. Wczoraj wieczorem spryskałem inny krzak dla testów. Dzisiaj pozostały na nim jedynie niedobitki, które rano dopsikałem jeszcze raz. Na razie nie widzę zmian w postaci skutków ubocznych na roślinie. Tak jak solymr wspominał o szarym mydle tak w sieci można znaleźć i mikstury z płynem do naczyń. Mikstura działa.
Avatar użytkownika
Papryka

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 sie 2017, o 16:24
Lokalizacja: Gubin
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez mih000 » 6 paź 2017, o 12:17

Tak. Zasada jest taka zeby ususzyc owada.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Mszyce

Postprzez remixxx » 6 paź 2017, o 12:58

Przy małej ilości roślin można się "bawić" w takie środki, ale przy większych uprawach i dużych roślinach to trzeba mieć dużo czasu i zaparcia. Te środki działają pod warunkiem bardzo dokładnego spryskania roślin z wszystkich stron, a jest to trudne. A jak nie wybijemy wszystkich to szybko się namnożą na nowo.
Nie zrozumcie mnie źle - jestem zdecydowanie za ekologicznym opryskiem, ale tylko jestem nieco sfrustrowany jego efektami (a wiele razy korzystałem w domu, gruncie i tunelu).
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości