Szkodniki czy choroba?

Leczenie, zapobieganie

Szkodniki czy choroba?

Postprzez Jalapeño » 1 sie 2021, o 12:24

Coś takiego przydarzyło się na kilku moich paprykach, tak jakby coś zżerało szypułkę którą papryka przyłączona jest do łodygi i po jakimś czasie owoce spadają na ziemię. Ktoś coś wie na ten temat?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Jalapeño

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 wrz 2017, o 15:02
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Szkodniki czy choroba?

Postprzez oqnisty » 1 sie 2021, o 21:08

a masz też więcej liści podjedzonych jak ten na zdjęciu? u mnie podobnie ucztują ślimory... więc może i do szypułki się dobrały? dojrzałego trynidada mi też ślimor wygryzł 1/3... :evil:
Avatar użytkownika
oqnisty

NOWY
 
Posty: 38
Images: 14
Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 19:58
Pochwały: 3
Papryki: cherry bomb i kilka chinensów

Re: Szkodniki czy choroba?

Postprzez Nefryt » 16 maja 2022, o 13:59

Cześć,
nie zakładam nowego tematu, bo też nie wiem co to za choroba/szkodnik ?

Na razie problem dotyczy tylko czterech krzaków, które są na balkonie, mam też 30 sztuk na dworze pod foliakiem i na tych nie zaobserwowałem takich problemów.

Na zdjęciach widać takie białe kropki, niektóre liście widać rozrywają się, od spodu nie mają żadnych oznak szkodników, wyglądają na zdrowe. Roślinki były na razie opryskiwane calmagiem, stosowałem też w średniej dawce do podlewania Biobizz Biogrow, hartowane na słońce i temperatury, więc chyba wszystko zgodnie z zaleceniami "forumowiczów" <study>

*Fatali Yellow:
16252

*Padron Chili:
16253
16254

*Habanero Ivory:
16255

Ma ktoś pomysł co się dzieje ? :?:
Avatar użytkownika
Nefryt

NOWY
 
Posty: 40
Images: 47
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 15:59
Papryki: Habanero, Anaheim, Poblano, Serrano


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron