ptasie oczko?

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

ptasie oczko?

Postprzez V3rtyX » 3 sty 2012, o 11:59

Obrazek

kupilem na targu z egzotycznymi owocami. facet mial sporo produktow z tajlandii wiec mysle, ze to jakas odmiana thai chili. Mial tez produkty z afryki wiec to moze tez byc piri-piri. jak myslicie? thai czy piri-piri? a moze mala odmiana cayenne? albo nawet pc-1

Ma bardzo duzo nasion, lekko gorzki smak. Absolutnie nie nadaje sie do bezposredniego jedzenia, ma tyle nasion, ze trzeba za kazdym razem popijac woda. jest zdecydowanie ostrzejsza od MDI wiec mysle, ze moc od 100k do 150k. Smakuje jak annuum.

wystepuje w postaci zielonej, czerwonej i zoltej.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: ptasie oczko?

Postprzez Syndi » 3 sty 2012, o 14:02

Jedna z najczęściej spotykanych w handlu odmian Thai Chili (jest ich dość dużo) - prawdopodobnie Cabe Rawit. Często też mozna sie spotkać, że nazywają je Piri Piri a nawet Bird's Eye, ale jestem pewien (po opisie), że to raczej ta azjatycka odmiana, którą kupuję u wietnamców.
Aha. Po ususzeniu nie będzie już taka ostra.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: ptasie oczko?

Postprzez V3rtyX » 3 sty 2012, o 14:06

Dzieki! :)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: ptasie oczko?

Postprzez Syndi » 3 sty 2012, o 17:40

Kup jeszcze Thai Yellow, skoro są i chociaż napisz jak smakują, bo u mnie dostępne są tylko Red i niedojrzałe zielone. Te Red mają identyczne jak opisałeś właściwości smakowe (a ponadto u nas - tam gdzie handlują wietnamce, murzynów nie ma). Wszystko jest z Azji.
Ponadto, pomimo tego że są mało wymagające, to strasznie długi mają okres wegetacyjny, jak na nasze warunki klimatyczne.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: ptasie oczko?

Postprzez V3rtyX » 3 sty 2012, o 17:41

ja mialem kilka yellow ale juz lekko wysuszone i wrzucilem do chili :( nastepnym razem kupie troche wiecej
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:


Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości