Paprykowy laik dostaje w prezencie krzaczek w doniczce

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

Paprykowy laik dostaje w prezencie krzaczek w doniczce

Postprzez box » 5 paź 2016, o 21:39

Witajcie :)
Jestem nowy na forum, choć od bardzo dawna interesuje mnie hodowla własnej papryki. Raz kupiłem nawet nasiona, małe doniczki, ale w końcu nie posadziłem, przegapiłem okienko na sadzenie i o.
W tym roku otrzymałem jednak od znajomego w prezencie doniczkę z wyrastającymi już listkami. Kolega niestety nie ma pojęcia, jaka to odmiana papryki, ma tego kilka i jedną mógł oddać. Wrzucam więc zdjęcia wierząc, że jesteście ekspertami w tej dziedzinie! Jeśli jednak nie uda się na tym etapie zidentyfikować odmiany, to cierpliwie poczekam, aż będzie to możliwe i znów podzielę się zdjęciem.

Roślina w doniczce - obawiam się, że kumpel wrzucił po prostu garść nasion do ziemi i taka kępa wyrosła. Czy to trzeba rozplątywać i przesadzać?
Obrazek

Tutaj z bliska listki i, wydaje mi się, że jeszcze resztki nasion?
Obrazek

No i coś, co mnie martwi. Na to forum natrafiłem wpisując w google "małe robaczki na papryce" i wyskoczył wątek o przędziorkach. Opis by pasował, mam nadzieję, że poniższe zdjęcie z telefonu wystarczy. Robaczki łażą sobie po wierzchu liści i po doniczce.
Obrazek


Pozdrawiam!

-- 5 paź 2016, o 23:55 --

Edycja: jednak bardziej pasuje to do mszyc. Ponadto kolega sprezentował mi też dodatkowe białko w postaci ziemiórek.
Avatar użytkownika
box

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 paź 2016, o 20:26
Lokalizacja: Mazowieckie
Papryki: Cayenne, sklepowa i jedna nieznana

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości