Tunele PTF

Tunele PTF

Postprzez Pi0tR » 7 lut 2021, o 11:18

Witam serdecznie

zastanawiam sie nad zakupem czegoś takiego

https://allegro.pl/oferta/tunel-foliowy ... 7132877844

ktos moze uzywa i jest w stanie cos powiedziec ?
"Patrz na orła w koronie, mógł być cały czerwony
Jakby w połowie napełnił się krwią traconą przez naszych
Ciągle biały i dumny niech mocniej wbija te szpony."
Avatar użytkownika
Pi0tR

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 124
Images: 47
Dołączył(a): 10 mar 2016, o 13:16
Lokalizacja: Lublin
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Tunele PTF

Postprzez Jowita » 9 lut 2021, o 12:52

Miałam taki tunel z tej samej firmy, tylko trochę mniejszy. Ma jedną wadę - zimą będziesz musiał "odśnieżać" dach przy większych opadach śniegu. Folia jest elastyczna i pod ciężarem śniegu ugina się do środka, a wtedy boczne belki przy dachu ograniczają możliwość swobodnego zsuwania się śniegu, inaczej niż przy konstrukcjach półokrągłych. Nie sprawdzałam jaką warstwę śniegu wytrzyma ta konstrukcja, ale to tylko plastik. Osobiście polecam poliwęglan, ma lepsze właściwości termoizolacyjne, a ja dogrzewam wiosną sadzonki w tunelu. Poliwęglan pozwala mi jeszcze na coś takiego:

Obrazek

Na paletach styropian, na tym mały namiot foliowy, w środku termowentylator z możliwością ustawienia określonej minimalnej temperatury i czujnik stacji pogody - stacja pogody pokazuje w domu temperaturę i wilgotność pod folią. Termowentylator nie pracuje cały czas nawet podczas przymrozku, a w słoneczne dni trzeba było otwierać namiocik foliowy, bo wewnątrz było ponad 30 stopni. W ubiegłym roku od połowy marca trzymałam tam sadzonki papryk i bakłażanów, potem doszły pomidory.
Parapety dla kota :lol:
Avatar użytkownika
Jowita

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sty 2017, o 21:54
Papryki:


Powrót do Szklarnia i tunel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości