sprzedaż chili (Bhut, 7Pod, Habanero)

Re: sprzedaż chili (Bhut, 7Pod, Habanero)

Postprzez emczer » 8 sie 2014, o 07:30

Mirek19 napisał(a): 1/moje pytanie było kierowane do usera emczer i liczyłem na merytoryczną odpowiedż <study>


Wybacz za czas oczekiwania na odpowiedź, zalatany jestem, pracy dużo, rzadko na forum wchodzę.
Chociaż w sumie nie ma co już odpowiadać - już zostało to dobitnie wytłumaczone. To żaden problem rozróżnić LD od Cayenne. ŻADEN jak miało się obycie z paprykami. Przeszło od dwóch lat mam swoje LD, więc wiem co jest, co (wcześniejsze lata kupowałem od forumowiczów)... Ale też najważniejsze - kiedyś kupiłem u w.w. człowieka mix papryk, ot z ciekawości. O ile do habanero white zastrzeżeń nie miałem, red savina też ok, to to żółte coś co miało być lemon dropem, to cayenne jak nic. Ani smak, ani moc (żadna, poziom marketówek) nie mają nic wspólnego z LD. To nawet nie jest C. baccatum. Jak dla mnie, aż tak to się skundlić nie mogło. Podsumowywując - widzę, że sprzedaje dalej to samo, więc odpowiedź prosta - to nie lemon drop. Wsio <salut>
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: sprzedaż chili (Bhut, 7Pod, Habanero)

Postprzez Mirek19 » 8 sie 2014, o 12:20

<salut>
dzięki za odpowiedź ! <thumright>
zgodnie z zasadą - "Kto pyta,ten więcej wie..."
moja ciekawość została zaspokojona... :D

btw,
ciekawe, co o tym sądzi user Matmateo, który to, zakupił papryczki i zamieścił foto... :?:
Avatar użytkownika
Mirek19

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Images: 1
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 18:32
Lokalizacja: dolnośląskie
Pochwały: 1
Papryki:

Re: sprzedaż chili (Bhut, 7Pod, Habanero)

Postprzez Psyhe » 8 sie 2014, o 12:23

No on sadzi ze spoko, bo cos tam dostal ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1810
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: sprzedaż chili (Bhut, 7Pod, Habanero)

Postprzez Matmateo » 8 sie 2014, o 16:49

Niestety muszę sie z Tobą zgodzic Psyhe ;)

Sam mam lemon dropy, ktore wyglądają zupełnie inaczej, ale biorac pod uwagę, że to mój pierwszy sezon, myslałem, ze to z nimi jest cos nie tak ;) 2x mniejsze i splaszczone..
Moje papryczki zaczęły już owocować, hoduję okolo 20 gatunkow z nasion allegrowych, ale rowniez z wynalazkow przywiezionych z Afryki i Dubaju a także z semillas, z ktorych dodatkowe kilkanascie czeka na postawienie growboxa. Niedlugo więc, nabiore większego doświadczenia w rozpoznawaniu gatunków.

A wracajac do tematu, majac alternatywy zakupowe w postaci habanerow z macro, czy innych tacek marketowych, to jestem bardzo zadowolony z zakupu (chociaz na pewno wolalbym, zeby lemony byly lemonami). Ceny też atrakcyjne, kontakt w porzadku, wysylka szybka, gramtura sie zgadza, reszta papryczek tez. Akurat robię sosy, więc papryczki będą jak znalazł.

Pzdr
Avatar użytkownika
Matmateo

NOWY
 
Posty: 10
Images: 19
Dołączył(a): 4 wrz 2013, o 12:11
Papryki: pa pryki, pa!

Re: sprzedaż chili (Bhut, 7Pod, Habanero)

Postprzez ostry » 23 sie 2014, o 13:45

A mnie zastanawia kwestia Habanero Yellow, które sprzedaje ten Pan. Rok temu kupiłem u niego Orange Habanero (tak pisało na aukcji), a dostałem żółte papryki (z lekkim pomarańczowym odcieniem) i zdecydowanie większe od Habanero (największe nawet 1,5 raza). Papryki wyglądały dokładnie jak te na zamieszczonym poniżej zdjęciu - zauważyłem też to samo charakterystyczne marszczenie (jak u cytryny) na górnej powierzchni wokół szypułki. I teraz mam wątpliwość czy to nie był przypadkiem żółty 7 Pod. W tym roku gościu już pisze, że to żółte Habanero. No zobaczymy. Ktoś z Was potrafi tak po wyglądzie odróżnić żółte Habanero od żółtego 7 Pod'a? Widziałem w Auchan żółte Habanery, ale nie miały takiego marszczenia i były mniejsze.

Obrazek
Avatar użytkownika
ostry

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 21:47
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki:

Re: sprzedaż chili (Bhut, 7Pod, Habanero)

Postprzez ostry » 18 wrz 2014, o 20:59

<chili> Włąsnie zauważyłem, że u tego sprzedawcy można też dostać Scorpiona (Brown i Red) oraz Bhuta Red, Brown i Yellow. Zamówiłem 1,1 kg i dostałem gratisowo 100 g Scorpiona Brown.
Avatar użytkownika
ostry

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 21:47
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki:

Re: sprzedaż chili (Bhut, 7Pod, Habanero)

Postprzez ostry » 3 wrz 2015, o 21:32

:) W tym sezonie ma pojawić się Carolina Reaper i Peach Bhut Jolokia.
Avatar użytkownika
ostry

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 21:47
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki:

Re: sprzedaż chili (Bhut, 7Pod, Habanero)

Postprzez Kurisoo » 20 wrz 2015, o 04:55

Witajcie, w związku z informacjami we wcześniejszych wpisach mam pytanie jak to jest z wiarygodnością tego sprzedającego?
Warto u niego kupować? Interesują mnie zakupy w Krakowie żeby nie płacić za przesyłkę a kupić chciałbym LD, Habanero Orange i 7 poda. Chyba, że macie namiary na jakiegoś innego sprzedającego z Krakowa albo okolic. Ktoś też pisał o możliwości zakupu papryk po niskich cenach w hurtowni, jakieś namiary na takową w pobliżu Krakowa? Pomożecie?

Z góry dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
Kurisoo

NOWY
 
Posty: 16
Images: 2
Dołączył(a): 20 wrz 2015, o 04:33
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Sprzedam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości