Growbox wg. pomysły Mr.Ed - co zrobiłem żle?

Growbox wg. pomysły Mr.Ed - co zrobiłem żle?

Postprzez syberian68@gmail.com » 22 lut 2022, o 16:05

Witam. Zrobiłem Growboxa wg. pomysłu Mr.Eda, z tym że zamiast 12 ledów zamontowałem ich 17; niestety coś gdzieś mi nie pykło, bo przy pierwszej próbie wrzucenia moich siewek na ok. 2 godziny, część roślinek mocno wysuszyła listki.
Obrazek
Obrazek

growboxa zrobiłem z kartonu 900x500x500, od środka okleiłem go ekranem zagrzejnikowym, a od zewnątrz styropianem (planuje jeszcze dla wzmocnienia okleić go z zewnątrz dyktą)
Obrazek
Obrazek

jeżeli chodzi o mocowanie ledów itd. to zrobiłem to w taki sam sposób jak Mr.Ed, zamontowałem zimne ledy 460/480lmn 5w, choć po ściągnięciu przesłonek widzę że jest mniej diod niż u niego
Obrazek
Obrazek
Obrazek

w przypadku dopływu powietrze, także zamontowałem dwa wentylatorki podłączone do ładowarki 12v (odpływ i wpływ) z tym, że tu wrzuciłem też filtry powietrza (brat który jest monterem przy filtrach uparł się że tak będzie lepiej)
Obrazek
Obrazek

niestety nie mam żadnych mierników do pomiaru wilgotności powietrza, wiec nie wiem jak jest w środku, ale jak lampki dla testu włączyłem na na godzinę czasu, to po włożeniu ręki do środku, odraz czuć był ciepło w powietrzu, a ścianki growboxa nie były skroplone; na ten moment ograniczyłem ilość ledów do 12 i wyciągąłem filtry z wentylatorków, lecz nie mam pojęcia co robić dalej i co zrobiłem nie tak; słońce ostatnie nie dopieszcza, strach wkładać siewki do środku a czas ucieka.
Avatar użytkownika
syberian68@gmail.com

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 mar 2019, o 16:31
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Growbox wg. pomysły Mr.Ed - co zrobiłem żle?

Postprzez Mr. Ed » 23 lut 2022, o 09:16

Może być o wiele za dużo (!) światła dla delikatnych siewek - mnie też początkowo ucierpiały, więc ograniczyłem liczbę lamp do 8, póki rośliny nie podrosły. Podaj wymiary boksa - wygląda na znacznie mniejszy od mojego, więc zacząłbym od 4-6 lamp.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Growbox wg. pomysły Mr.Ed - co zrobiłem żle?

Postprzez syberian68@gmail.com » 23 lut 2022, o 15:03

900x500x500 ale dzisiaj/jutro będę starał się go podwyższyć o jakieś 30cm
pamiętam, że u siebie miałeś 12 i dodatkowe gniazda więc na starcie uznałem więcej lepiej :)
kurde ja nie wiem czy to tez nie przez to że miałem te filtry powietrza, poczytałem trochę dzisiaj w nocy i one wchłaniają poniekąd też wilgoć, więc mogło być za sucho w środku
Avatar użytkownika
syberian68@gmail.com

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 mar 2019, o 16:31
Papryki:

Re: Growbox wg. pomysły Mr.Ed - co zrobiłem żle?

Postprzez Mr. Ed » 23 lut 2022, o 22:07

Trochę większy od mojego, więc aż takich problemów z nadmiarem światła nie powinno być. Tak czy tak, zostaw najwyżej 8 lamp na początek.

Przesuszenie może mieć jakiś wpływ, ale raczej wątpię.

Jest jeszcze jeden możliwy problem - czasem siewki nie wykształcają korzenia. Póki mają energię z nasiona, jakoś się trzymają, ale nie na długo, a wstawienie ich pod światło mogło po prostu przyspieszyć zgon :|
Poświęć najsłabszą z nich, ostrożnie rozgrzeb ziemię i zobacz, jak jest ukorzeniona. Możesz mieć jakiś problem z podłożem.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Growbox wg. pomysły Mr.Ed - co zrobiłem żle?

Postprzez syberian68@gmail.com » 7 mar 2022, o 19:10

Problem rozwiązany, chyba najzwyczajniej w swiecie papryczki przeżyły szok przy tak dużej ilości światła :D dodatkowo podwoiłem objętość boxa o kolejne 500mm w górę i jak narazie wszystko jest dobrze.
Obrazek
Avatar użytkownika
syberian68@gmail.com

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 mar 2019, o 16:31
Papryki:

Re: Growbox wg. pomysły Mr.Ed - co zrobiłem żle?

Postprzez oqnisty » 10 mar 2022, o 22:12

kurde, jak na to patrzę to mam w głowie jakieś przebitki z literatury sf z głębokiego PRL-u... (Młody Technik ;D)
ale szacun i propsy - mi się za takie cudo jakoś ciężko w tym roku zabrać...
Avatar użytkownika
oqnisty

NOWY
 
Posty: 38
Images: 14
Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 19:58
Pochwały: 3
Papryki: cherry bomb i kilka chinensów

Re: Growbox wg. pomysły Mr.Ed - co zrobiłem żle?

Postprzez EmilRataja » 18 kwi 2022, o 20:45

oqnisty napisał(a):https://seriale.best/
kurde, jak na to patrzę to mam w głowie jakieś przebitki z literatury sf z głębokiego PRL-u... (Młody Technik ;D)
ale szacun i propsy - mi się za takie cudo jakoś ciężko w tym roku zabrać...

Hehe projekcik fajny ja mam zamiar się zabrać za swój ale zobaczę jak z czasem. Dodatkowo chcę się zająć opieńką miodową.
Avatar użytkownika
EmilRataja

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 kwi 2022, o 20:35
Papryki: chili


Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron