Pierwszy growbox na sezon 19/20

Pierwszy growbox na sezon 19/20

Postprzez radwan1992 » 24 cze 2019, o 08:51

Cześć, przymierzam się do zrobienia pierwszego boxa na przyszły sezon, na około 15 sadzonek i tutaj pytanie do was, jakie powinien mieć wymiary, jakie oświetlenie i ile.
Do wentylacji mam 2 wiatraczki z podkładki chłodzącej pod laptop, czy nie będą za słabe? Ogólnie to nawet nie wiem od czego zacząć, dlatego pytam już teraz.
Avatar użytkownika
radwan1992

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lis 2018, o 16:25
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pierwszy growbox na sezon 19/20

Postprzez Mircano » 9 wrz 2019, o 09:36

Siemka.
Ja robiłem jakiś miesiąc temu zestaw growbox i mogę podpowiedzieć z moich obserwacji.
Posiadam namiot 60/60/160 i o ile na wysokość spokojnie powinno wystarczyć.
To na szerokość gdybym teraz miał tworzyć to zdecydowanie 1m x 1m do mojego po przymiarkach udało mi się wcisnąć 4 doniczki po 11l.
Docelowo jednak będę używał 8 L co myślę pozwoli mi dodać roślinę więcej i obserwować co się będzie działo.


Jeśli chodzi o oświetlenie to polecam CFL oszczędzisz sobie dodatkowego zasilacza jak w wypadku HPS, a i temperaturę będziesz miał bardziej w normie.
Na CFL mam średnio 29 stopni przy HPS temperatura znacznie szybowała do góry.

Co do wentylacji chyba nie leciał bym w wentylatory z mat chłodzących tym bardziej że wentylator do boxa to około 30 zł za 100m/h przepływu powietrza co na takie wymiary jak podałem jest dosyć dobrym rozwiązaniem, przy niskim koszcie.
Nie zapomnij o wentylatorku do wyrzucania powietrza, żeby Ci się namiot nie nadmuchał jak balonik (testowałem)
Dodał bym jeszcze wentylator mieszający do środka i tu taki z podkładki myślę będzie ideolo.

Warto zainwestować 30 zł w programator czasowy i 20 zł w pseudo stację pogodową.
Nie będziesz miał problemu z pamiętaniem kiedy włączyć kiedy wyłączyć nawet jak nie ma Cie w domu a dodatkowo będziesz znał wilgotność i temperaturę.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Mircano

NOWY
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 sty 2018, o 19:13
Papryki:


Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron