GrowBox domowym sposobem

GrowBox domowym sposobem

Postprzez Nefryt » 17 mar 2022, o 11:46

Witam Wszystkich!

Po dwóch latach średnio udanej uprawy postanowiłem zbudować swojego pierwszego growbox'a z materiałów, które posiadałem, czyli "nie wyrzucaj, bo się przyda" :), żeby zacząć uprawę od początku tak jak być powinno.
Proszę się nie przerażać wyglądem mojego "domku", bo od razu na wstępie zaznaczam "zarobiony" jestem i nie miałem czasu na "dopieszczanie" mojej budowli - najważniejsze, że już została oddana do użytku i ma "mieszkańców" :mrgreen:
Na pewno jakbym budował drugi to bym zrobił inaczej <study>
Ostatecznie wymiary wyszły 0,6 x 0,7 x 1,06 m.


1. A więc najpierw szkielet z palików 4x5 cm (oczywiście nie zrobiłem zdjęcia przed, bo już jest z podłogą (dwa styropiany po 2cm na sobie przykręcone na wkręty do stelażu):
16224

2. Później folia aluminiowa na górny styropian przyklejona na klej do tapet (jako ekran tylko tańsza wersja):
16228

3. Po zrobieniu "zaekranowanej" podłogi idzie na to mata grzejna, po bokach dałem klocki z resztek z obciętych szponek, żeby płyta (jako ostateczna podłoga) nie leżała bezpośrednio na macie grzejnej:
16230
16229

4. Wycięta i po wiercona podłoga z płyty:
16231
16232

5. Przygotowanie materiału na ściany - tak jak wyżej pisałem styropian 2cm + spożywcza folia aluminiowa przyklejona na klej do tapet:
16225
Oczywiście na zakładkę:
16226
Ostatecznie:
16227

6.Później musiałem prace przenieść do domu i tam zrobiłem ściany z przygotowanego styropianu, sufit z płyty (też od wewnątrz dałem 2 x 2cm styropian ekranowany folią spożywczą):
16233

7. Oświetlenie - nie mam zdjęć, ale zbiłem ramkę, dałem tam 12 LEDów (10 zimnych po 6w i dwa ciepłe po 6w):
16234
16235

8. Podłączyłem oświetlenie pod programator czasowy najprostszy za 14 zł, kupiłem sterownik za 22 zł do sterowania matą grzejną od zadanej temperatury i dodałem dwa wentylatorki od komputera (na razie włączane ręcznie),:
16238
Z bajerów kupiłem gniazdko pod Wifi, żeby móc samemu włączać matę grzejną, bo na wyświetlacz "patrzy" domowa kamera niańka, gdy jestem poza domem w celu kontrolowania temperatury :D
16239
16236

9. Żona jak zobaczyła to pudło to się zlitowała i mi obłożyła dostępną w domu resztką tapety, żeby nie straszyła moja "lodówka":
16237

Na wszystkie pytania będę odpowiadał w miarę możliwości czasowych, jeśli takowe będą ;)

Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :!:
Avatar użytkownika
Nefryt

NOWY
 
Posty: 40
Images: 47
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 15:59
Papryki: Habanero, Anaheim, Poblano, Serrano

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: GrowBox domowym sposobem

Postprzez Nefryt » 22 mar 2022, o 15:08

Tak rosną w "domowym" growboxie:

16241

Czy już czas na przesadzenie do większych pojemników np. po jogurcie 400 ml ?
Avatar użytkownika
Nefryt

NOWY
 
Posty: 40
Images: 47
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 15:59
Papryki: Habanero, Anaheim, Poblano, Serrano

Re: GrowBox domowym sposobem

Postprzez EmilRataja » 18 kwi 2022, o 21:54

Nefryt napisał(a):Tak rosną w "domowym" growboxie:

16241
https://twojfilm.online
Czy już czas na przesadzenie do większych pojemników np. po jogurcie 400 ml ?


Jest fajnie. Już wspominałem w innym wątku, że mam plany zabrać się za swój projekt ale jakoś zawsze brakuje czasu. Będę czerpał doświadczenie od innych.
Avatar użytkownika
EmilRataja

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 kwi 2022, o 20:35
Papryki: chili


Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron