Grzybki w doniczce z papryką

Leczenie, zapobieganie

Grzybki w doniczce z papryką

Postprzez lysy » 20 cze 2021, o 12:53

Witam.

Dzisiaj zauważyłem grzybki w doniczce. Ziemia z obi, wymieszana z wermikulitem, na dno keramzyt. Dodatkowo dałem mikoryze w pałeczkach.
Co to za grzybki i czy zaszkodzą roślince ?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
lysy

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13 kwi 2017, o 10:56
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Grzybki w doniczce z papryką

Postprzez Mr. Ed » 20 cze 2021, o 14:03

Mikoryza to inaczej strzępki grzybni, więc nie dziw się, że posiałeś grzybki :mrgreen:

A tak serio, nie wiem co to za odmiana, ale nie powinna zaszkodzić roślinom. Też miałem w jednym sezonie i nic się nie stało - grzybnia mogła się znajdować w podłożu.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Grzybki w doniczce z papryką

Postprzez lysy » 23 cze 2021, o 15:50

Dzięki za odp.
Wyczytałem w internetach że
Leave them alone. They are good for your plants. They introduce beneficial bacteria that helps to feed your soil and in turn feed the plant. They will die off and turn to compost. Don't take em out next time.

Zostaw ich w spokoju. Są dobre dla twoich roślin. Wprowadzają pożyteczne bakterie, które pomagają odżywiać glebę, a tym samym odżywiać roślinę. Umrą i zamienią się w kompost. Nie wyjmuj ich następnym razem.
The mushrooms are actually the "fruit" of the mycelium network, the real fungus is in the soil, and they can have a mutualistic relationship to the host plants by trading water and minerals with sugars from the plant through the roots

Grzyby są w rzeczywistości „owocami” sieci grzybni, prawdziwy grzyb znajduje się w glebie i mogą mieć wzajemne relacje z roślinami żywicielskimi poprzez wymianę wody i minerałów z cukrami z rośliny przez korzenie

Czyli same pozytywy :D
Avatar użytkownika
lysy

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 13 kwi 2017, o 10:56
Papryki:


Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron