Plamy na liściach

Leczenie, zapobieganie

Re: Plamy na liściach

Postprzez alojzy.bękart » 11 paź 2021, o 09:05

Sezon rosły w tunelu foliowym w doniczkach, kiedy temperatura zaczęła spadać w nocy poniżej 15, postanowiłem przenieść je do domu na parapet. Wolałbym nie obrywać wszystkich porażonych liści, ba na niektórych roślinach mało co zostanie. Nie przesadzałem ich teraz, bo zwykle robię to na wiosnę, więc tak, są w tych samych doniczkach, co przez cały sezon. Doniczki są około litrowe, bo to młode roczne rośliny, późno posiane, część nawet nie owocowała w tym roku, a te które owocowały, miały po 1-2 owoce zaledwie.

Myślę, że spróbuję część potraktować jakimś miedzianem, lub czymś podobnym i zobaczymy co się będzie działo.

P.S. Zdjęcia całej rośliny nie mogę teraz dodać, bo jestem poza domem.
Avatar użytkownika
alojzy.bękart

NOWY
 
Posty: 25
Images: 8
Dołączył(a): 15 lip 2019, o 15:26
Papryki: Naga jolokia, carolina reaper, habanero orange, trinidad moruga scorpion

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Plamy na liściach

Postprzez oqnisty » 16 paź 2021, o 07:57

no to po kolei:
- jak tylko litrowe doniczki, to się nie ma co dziwić, że nie owocowały lub że 1-2 owoce
- po przeniesieniu z pola do ciepełka domowego, mogę uaktywnić się zarazy i pasożyty które były uśpione na chłodzie (a mieszkać mogą np. w ziemi)
- ja przed zimowaniem też zmieniam ziemię - niech mają cokolwiek do żarcia + powód wyżej
- pozbawienie większości liści + długich gałęzi przed zimowaniem jest nawet wskazane (chyba, że wstawiasz do growboxa, doświetlasz porządnie)
- nie ma się co bać postrzyżyn - jak korzeń jest zdrowy i w glebie jest papu - liście odrosną i ładnie się roślinka rozkrzewi
<salut>
Avatar użytkownika
oqnisty

NOWY
 
Posty: 38
Images: 14
Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 19:58
Pochwały: 3
Papryki: cherry bomb i kilka chinensów

Poprzednia strona

Powrót do Choroby roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości