Full Spectrum growbox HPS 5xJalapeno pierwsza uprawa

Pamiętnik ogrodnika

Full Spectrum growbox HPS 5xJalapeno pierwsza uprawa

Postprzez jejbe12 » 16 sty 2021, o 18:05

Witam wszystkich, chciałbym zaprosić na moją pierwszą uprawę, zajaweczke ro roślin złapałem już dawno wkoncu zdecydowałem się na growboxa. Zaczynam prosto z wiedzą z yt i forum myślę że jalapeno będzie w sam raz na początek, oczywiście z biegiem czasu jak każdy fan ostrych papryk planuje najostrzejsze odmiany. Prosiłbym i jednocześnie dziękuje za wszelkie porady dotyczące uprawy.
Zaczynamy <chili>

nasiona - 5x jalapeno stuff z allegro (wiem wiem następnym razem nasionka z forum :)

Growbox -
Secret Jardin 60x60x150
HPS 250W grow + 250W bloom, potężna moc aż za bardzo będę zmieniał zasilacz z żarówką na 150W ponieważ temperatura dochodzi na ponad 31 stopni blisko lampy a właśnie gdy rośliny są blisko, lampa jest najbardziej efektywna
Wentylator TD silent 350 + przewód wentylacyjny izolowany, o dziwo tak dobry wentyl nie radzi sobie z wyprowadzaniem takiej temperatury, dlatego tez potrzebne jest zmniejszenie mocy. Dla ciekawskich i niedowiarków postawiłem tego growa w pokoju 2.5x4m, grow jest nagrzany do 30 stopni a w pokoju przy 2 minutowym wietrzeniu 3 razy dziennie temperatura przy boksie to 24-25 stopni a 1m od niego to 20-22 stopnie, duża zasługa przewodu izolowanego gdzie wełna izoluje temperaturę wyciągniętą z boksa i w bardzo powolnym i nie intensywnym i regularnym stopniu wypuszcza ją na zewnątrz
Filtr węglowy rhino coś tam, nie wiem czy będzie potrzebny na razie zamontowany,
Wentylator wtłaczający powietrze, wentylator mieszający i nawilżacz powietrza( na dniach będzie nowy bo nie radzi sobie również przy tak wysokiej temperaturze i przewietrzności

16111 16109

Nasionka Kiełkowałem trzymając je w wodzie przez 24 godziny po czym przeniosłem na namoczone ręczniki kuchenne i do foliówki tak leżały 2 dni zanim nie wykiełkowały, następnie przeniosłem je do ziemie Biobizz lightmixa (najlepsza ziemia bez nawozów ph 5.5-6.5) doniczki 1l lub małe do rozsady, podlewam wodą z kranu o zmniejszonym ph do około 6.5 20ml do samego korzenia rano i popołudniu+ spryskiwacz w ciągu dnia, higrometr pokazuje na dnie boxa 29 stopni i około 20% wilgotności dlatego będzie zmieniana lampa i nawilżacz a sama lampa jest jakieś 70cm nad doniczkami.
Nawozy które będę używał to starter pack mineralki od plagron i calmag od advanced nutrients, nawożenie zacznę po 2 tyg od pokazania się pierwszego listka i będą do dawki rzędu 1/20 / 1/10 zalecanej dawki producenta stopniowo zwiększając, może na koniec jakiś booster ale to do przemyślenia.
Narazie wygląda to tak widać już 2 kiełki wyszły na dniach kolejne aktualizacje, POZDRO <salut>

16110
Próbowałem jak mogłem ale 2 dekadowej technologii nie oszukam :D
Avatar użytkownika
jejbe12

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Images: 25
Dołączył(a): 15 sty 2021, o 01:17
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Full Spectrum growbox HPS 5xJalapeno pierwsza uprawa UPV1

Postprzez jejbe12 » 26 sty 2021, o 15:15

Siemka, wracam z updatem 14 dzień <chili> , 4 kiełki już wyszły, ładnie rosną , jeden niestety nie siadł chociaż widziałem że nasionko się otworzyło to do tej pory nie wyszło, nie będę robił na nim precrushingu, zamówiłem więc od forumowego wolka parę nasionek w tym wymarzoną caroline reaper z racji na jej długi okres od nasiona do owocu to postanowiłem że jedną sztukę zasadzę w wolnej doniczce. Do tej pory uporałem się z początkowymi problemami tj,: zamówiłem nową lampę 150W i zbliżyłem ją na 50cm do roślinek, nowy nawilżacz moc 300ml/h działa świetnie aż nad to bo musi na najwolniejszych obrotach chodzić, temperatura jest stała w granicach 25-28 stopni czyli idealnie, a wilgotność 40-60%, zmniejszyłem odległość między wentylatorem wychodzącym a filtrem węglowym dzięki temu również mogłem uzyskać wyżej podane parametry środowiskowe bo działa o wiele lepiej w końcu mogłem użyć regulatora obrotów by nie działał na maksa, musiałem trochę pójść na ugodę bo nie bez powodu zrobiłem takie ułożenie, miejsce w którym powietrze jest wciągane najlepiej zrobić na skos od wlotu powietrza wtedy uzyskujemy najlepszą cyrkulacje powietrza.
Pierwsze odmiany mam zamiar poprowadzić do maksymalnego wzrostu wraz z treningiem natomiast na następne razy mam zamiar sadzić po 10 roślin w tym boxie i trzymać je jak najkrócej, bez obrywania pąków, żeby jak najszybciej wydały po 2 papryki na krzaczka, typowo hobbistycznie, bo chyba jak każdy się domyśla taka uprawa się raczej nie opłaca, chociaż jakbym miał sprzedać każdy owoc z maksymalnie wyrośniętej rośliny to przebił bym koszt uprawy dla ciekawskich za prąd miesięcznie płace 70 złoty więcej ;)
Za tydzień zacznę podlewać kropelką power roota.
Pozdro
Aha, w domu pojawiły się ziemiórki więc wszędzie rozstawiłem pułapki, podlałem wywarem z czosnku, i zasypałem ziemię centymetrem piasku powinno pomoć
16114
16115
16117
16118
Avatar użytkownika
jejbe12

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Images: 25
Dołączył(a): 15 sty 2021, o 01:17
Papryki:

Re: Full Spectrum growbox HPS 5xJalapeno pierwsza uprawa

Postprzez jejbe12 » 25 mar 2021, o 22:47

Siemka, wracam z updatem, musiałem uporać się z wyżej przedstawionym problemem, rozwiązaniem okazało się albo przenawożenie albo nietolerancja papryk na zmieniacze ph. Oczywiście ilość nawozów była minimalna ale widocznie papryki są bardzo na to wrażliwe i jakiekolwiek nawożenie warto zacząć po półtoramiesiacą. Narazie wyglada to w ten sposób, wszystkie wydają kwiaty, w największej zaraz będą gotowe do zapylenia, nie obcinam kwiatów bo chcę żeby jak najszybciej wydały owoce, są za słabe po przebytej chorobie nie chcę ryzykować, na pierwszy raz pare papryczek mi wystarczy. Z dwóch mniejszych pobrałem klony żeby spróbować czy coś z tego będzię, maczane w hormonie wzrostu i do torfu.

Obecnie dolistnie leci cal mag i witaminy od hesi, zostały posadzone nowe odmiany tj: caroline reaper, hungarian hot wax, lemon drop, dragon breath i truskawki :)
Zdjęcia są z 4 marca

16161
16160
16159
16158
16157
16156
Avatar użytkownika
jejbe12

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Images: 25
Dołączył(a): 15 sty 2021, o 01:17
Papryki:

Re: Full Spectrum growbox HPS 5xJalapeno pierwsza uprawa

Postprzez jejbe12 » 10 kwi 2021, o 20:35

Siemanko, wracam z updatem, znowu małe problemy, tu jakieś niedobory, tu sprzęt się zepsuł ale koniec końców wszystko idzie ładnie, pojawił się pierwszy owoc :)

Dosadziłem nowe odmiany tj: fatality yellow, dragon breath, hot wax, lemon drop, z powodu że mam hps a w lato nie chce otwierac resprtu spa/sauny w moim domu, to wszystkie roslinki powoli przyzwyczajam do światła słonecznego i jak pogoda będzie dopisywać to będę dojrzewały już na outcie. pozdro

3.5 miesiąc od wysadzenia
16193
16192
16191
16190
16189
Avatar użytkownika
jejbe12

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Images: 25
Dołączył(a): 15 sty 2021, o 01:17
Papryki:


Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron