Riv 2011, sezon pierwszy

Pamiętnik ogrodnika

Re: Riv 2011, sezon pierwszy

Postprzez G-1 » 6 cze 2011, o 10:58

riv napisał(a):G-1, mieszkając w bloku ciężko mi dać je bardziej na dwór niż na balkon ;)
Na szczęście mój balkon jest na samej krawędzi bloku i mniej więcej na południowy wschód więc mają dużo słońca.

No to niech bedzie balkon, po prostu w domu nie ma takieja 'wentylacji' jak na zewnatrz. I mialem taka nadzieje, ze one tylko do zdjecia staly na oknie. ;)
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Riv 2011, sezon pierwszy

Postprzez riv » 11 cze 2011, o 13:33

Update

Obrazek
Jalapeno prawie nie mieści się we wspólnym kadrze.

Obrazek

chinense puszczają pierwsze pąki (urwane), rozwidlają się i puszczają pędy boczne.
Obrazek
Obrazek
私は床が上手です.
Avatar użytkownika
riv

NOWY
 
Posty: 42
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Papryki:

Re: Riv 2011, sezon pierwszy

Postprzez Belfegor » 11 cze 2011, o 13:41

pięknie rosną, aż się miło patrzy :) Ja tam zastanawiam się jaki chines mi pierwszy za owocuje
Belfegor
 

Re: Riv 2011, sezon pierwszy

Postprzez Cerber » 11 cze 2011, o 14:53

Ładne krzaczki liście zieloniutkie,tylko jakieś strasznie duże, albo to tak tylko wygląda na zdjęciu.
Avatar użytkownika
Cerber

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 185
Images: 3
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 11:39
Lokalizacja: Ozimek
Papryki:

Re: Riv 2011, sezon pierwszy

Postprzez riv » 11 cze 2011, o 15:03

Nie mam porównania, ale liście są ogromniaste.
Obrazek
私は床が上手です.
Avatar użytkownika
riv

NOWY
 
Posty: 42
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Papryki:

Re: Riv 2011, sezon pierwszy

Postprzez Belfegor » 11 cze 2011, o 15:20

ja takie liście z reguły ucinam bo to nic innego jak złodzieje energii. Wolę rośłinki o drobnych liściach.
Belfegor
 

Re: Riv 2011, sezon pierwszy

Postprzez eskafal » 11 cze 2011, o 16:22

Belf a czemu złodzieje energii? słyszałem o tym z paru źródeł ale nie bardzo wiem dlaczego. Zrozumiałbym gdyby były chore, pożółkłe, leżały na mokrym podłożu. Ale te wyglądają zdrowo, czyli powinny dostarczać energię, duża powierzchnia, dużo chlorofilu - duża fotosynteza.
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Re: Riv 2011, sezon pierwszy

Postprzez riv » 11 cze 2011, o 16:35

Skoro roślina wytwarza tak duże liście to ją na to stać. Większe liście -> większa powierzchnia pochłaniania światła. Na chinensach wszystkie liście są takie duże, poza tymi starymi na samym dole i tymi młodymi, niewyrośniętymi.
私は床が上手です.
Avatar użytkownika
riv

NOWY
 
Posty: 42
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Papryki:

Re: Riv 2011, sezon pierwszy

Postprzez G-1 » 11 cze 2011, o 17:23

Jezu ale wielkie :shock:, na parapecie wydawaly sie duzo mniejsze. Gratulacje, moje habanero maja w polowie takie liscie a tez sie juz rozwidlaja.

Podzielam zdanie eskafala, jesli liscie sa zdrowe i zielone to znaczy ze przydaja sie jeszcze. Mozliwe ze ktos mial na mysli liscie stare, a ktos inny zle potem to zrozumial itd.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Riv 2011, sezon pierwszy

Postprzez beerciik » 11 cze 2011, o 23:25

tak jak riv napisała - im większe liście tym lepiej bo większa powierzchnia wchłaniania a co za tym idzie lepsza wydajność fotosyntezy, niektórzy obrywają przy kwitnieniu/owocowaniu ale wg mnie to jest.. zbędne i to nawet bardzo zbędne ;) stare, zżółkłe owszem, ładne duże zielone niee.

jedyne co liście pobierają to wodę i sole mineralne a dają w zamian energię oraz związki powstałe w wyniku przemian fotosyntetycznych ;)

ładne rośliny, pogratulować :D rosną lepiej niż te u mnie ;)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości