krzyhoo 2011

Pamiętnik ogrodnika

Re: krzyhoo 2011

Postprzez Justysia » 11 lip 2011, o 08:52

Śliczne! Krzyśku powiedz mi kiedy dałeś explosive owocować?jaka krzak ma wysokość? Poza tym pytanie ogólne- od zawiązania owocu do jego pełnej zdatności do urwania ile musi minąć?
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: krzyhoo 2011

Postprzez krzyhoo » 11 lip 2011, o 09:21

Explosive i bolivian to były jedyne, które pozostawiłem samym sobie - tzn. nie obrywałem im pąków i pozwoliłem by rosły sobie jak chciały. Pogoda była z tego co kojarzę kiepskawa więc gubiły same. Nie pamiętam dokładnie kiedy zaczęły kwitnąć i zawiązywać pierwsze owoce, ale myślę że było to około 3 miesięcy od wykiełkowania. Wysokość mają trochę ponad 30 cm chyba, może 40 cm, sprawdzę dokładnie jak wrócę do domu ;) Przestały w pewnym momencie rosnąć w górę i zaczęły wypuszczać boczne rozgałęzienia. Poza tym nie wiem na ile i czy w ogóle ich wzrost ograniczyła doniczka 2-litrowa.
Co do urywania to nie ma reguły kiedy. Wszystko zależy od odmiany i warunków jakie ma papryczka. Im więcej będzie słońca tym szybciej. Na przykład u mnie yellow habanero potrzebowało ponad miesiąca zanim osiągnęło docelowy rozmiar i zaczęło się wybarwiać. Jest to wypadkowa wielu elementów - temperatura, podlewanie, nawożenie, nasłonecznienie, itp.
Avatar użytkownika
krzyhoo

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 11:10
Papryki:

Re: krzyhoo 2011

Postprzez Justysia » 11 lip 2011, o 11:40

zdecydowaine przeczakem jeszcze lipiec i w sierpniu niech sobie kwitna jak chcą:) choć pokusa jest żeby zobaczyc pierwszą paprykę!
Muszę w końcu sie zmobilizować i wstawić swoje zdjęcia.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości