Zdun 87 - hodowla parapetowa

Pamiętnik ogrodnika

Zdun 87 - hodowla parapetowa

Postprzez Zdun87 » 15 maja 2011, o 20:42

Na poczatku witam Was wszystkich!!!

Od dawna przeglądam forum, ale dopiero dzisiaj dołączyłem(nie wiem dlaczego nie zarejestrowałem się wcześniej  ;D ). Postanowiłem również pochwalić się moją mała hodowlą. Nie jest to nic specjalnego bo dopiero zaczynam przygodę, ale na pewno nie ostatnia. Moja roślinki rosły bez doświetlania i cały czas na parapecie. Kiełkowałem je natomiast w takiej szklarence do sadzonek. Na pierwszy raz wybrałem takie gatunki:

-Bhut Jolokia
-Chocolate Habanero
-Jalapeno
-Anaheim
-Orange Habanero
-Cayenne


Cztery pierwsze cztery gatunki nabyłem od popularnego na polskim serwisie aukcyjnym sprzedawcy z Katowic, niestety jego nasionka są wątpliwej jakości. Wykiełkowały mi wszystkie Anaheimy i niestety tylko jedno Jalapeno. Orange Habanero pochodzi z papryk kupionych w Auchanie, natomiast Cayenne z Castoramy.

Teraz trochę zdjęć, sorki za jakość(robione telefonem)

Jalapeno - przycięte

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Anaheim'y - pierwszy jest zdecydownie moją największą rośliną, drugi też dobrze się rozwija. Z trzecim miałem małe problemy ale powoli dochodzi do siebie. Więdły mu liście, wydaje mi się ze przez nawoz. Stąd przesadziłem go do nowej ziemi i podlałem wodą bez dodatków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Orange Habanero - pierwszy już dosyć długo "mieszka" w doniczce, pozostałe dwa trafiły tam dzisiaj. Myśle, że nadrobią teraz wzrostem. Ogólnie wydają mi się strasznie karłowate. Jeden w butelce między Cayennami

Obrazek

Obrazek


Caynne- wszystkie oprocz rośliny w centrum, jest to ostatnia z moich Orange Habanero

Obrazek

Obrazek


Marzy mi się wyhodować rozłożyste krzaki, stąd min. przyciąłem Jalapeno. Planuje przezimować najsilniejsze rośliny, aby na nastepny rok mieć na czym "rzeźbić"

Pozdrawiam i czekam na opinie
Ostatnio edytowano 15 maja 2011, o 22:20 przez Zdun87, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zdun 87 - hodowla parapetowa

Postprzez beton » 15 maja 2011, o 21:04

Witamy na pokładzie!
Ilodniowe są te krzaczki (kiedy je wysiewałeś)?
Plantacja wygląda ok. Powodzenia życzę!
Avatar użytkownika
beton

CHILIHEAD TEAM
MAŁOMÓWNY
 
Posty: 79
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:40
Papryki:

Re: Zdun 87 - hodowla parapetowa

Postprzez Belfegor » 15 maja 2011, o 21:22

Krzaki solidne jak widać no i muszę Cię pochwalić za takie okazy na parapecie:) Powodzenia w uprawie jak byś czegoś chciał się dowiedzieć wal prosto zawsze ktoś doradzi.
A i jeszcze anaheim z tego co mi się zapamiętało ma zielone owoce chcę relacje z ich smaku czy smakują podobnie jak zielony bell czy nieco inaczej :D
Belfegor
 

Re: Zdun 87 - hodowla parapetowa

Postprzez Zdun87 » 15 maja 2011, o 22:25

beton napisał(a):Witamy na pokładzie!
Ilodniowe są te krzaczki (kiedy je wysiewałeś)?
Plantacja wygląda ok. Powodzenia życzę!


Krzaczki wysiałem gdzieś w połowie lutego a kiełkować zaczęły pod koniec marca.

Belfegor napisał(a):A i jeszcze anaheim z tego co mi się zapamiętało ma zielone owoce chcę relacje z ich smaku czy smakują podobnie jak zielony bell czy nieco inaczej :D


Relacje masz jak w banku:) Anaheimy postanowilem posadzić ze względu na Chile Rellenos:D. Zreszta widzę, że nie jest zbytnio popularnym gatunkiem.
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Zdun 87 - hodowla parapetowa

Postprzez beerciik » 15 maja 2011, o 23:00

Yo,
niezłe krzaki :) nic tylko pogratulować!
I takie pytanie..
1,5 miesiąca kiełkowały ? w jakiej temperaturze trzymałeś te nasiona podczas kiełkowania? bo coś bardzo długo kiełkowały tym bardziej że to głównie anuumy
powodzenia w uprawie :P
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Zdun 87 - hodowla parapetowa

Postprzez karlos » 15 maja 2011, o 23:03

Ja się zastanawiam czy tu nie ma czasami pomyłki w opisie miesięcy, bo jeśli jest to prawda (podane daty) to papryki mają świetne przyrosty :) Jedne z lepszych jakie widziałem!

Gratulacje <thumright>
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Zdun 87 - hodowla parapetowa

Postprzez Zdun87 » 16 maja 2011, o 16:57

Kielkowane byly w temperaturze pokojowej, w szkalrence tak jak wspomnialem. Niestety przyszly potem pochmurne dni i wrociły silne mrozy. Dlatego troche to trwało, też mnie to dziwi bo powoli traciłem nadzieje jednak poszlo w połowie dobrze. Dokładnie 23 marca miałem juz wszystkie rośliny wykiełkowane, poszły w jednym tygoniu wszystkie. Co do przyrostów to chyba duży wpływ ma na to fakt, że maja słońce aż do zachodu, w prawdzie od południa dopiero silne ale tak juz do końca dnia. Po podlaniu Substralem to już całkiem poszły w góre:) Będe co jakiś czas wrzucał świeże fotki, także będziecie mogli obserwować efekty.

P.S. Wczoraj przyciałem pierwsze kwiatki w Anaheim'ach bo już zaczęły się śpieszyć:D
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Zdun 87 - hodowla parapetowa

Postprzez Zdun87 » 30 maja 2011, o 18:19

Czas na pierwszy update mojej skromnej hodowli. Więc po dwóch tygodniach moje papryki dosyć znacznie się zmieniły, konkretnie podrosły. Dodatkowo wykiełowały mi dwa Cyklony, w sumie wiecęj nie potrzebuję. Na wacie mocza się już nasionka od beerciika. Troszkę tego dostałem ale na ogień w tym roku idą jeszcze Explosive Ember, Bulgarian Carrot, Fatalii, Bhut Jolokia oraz Trinidad Scorpion. Z nowych papryk również planuje dodać po dwa krzaczki z racji ograniczonego miejsca.

Jalapeno - po przycięciu juz ponad miesiąc, na razie tylko ten krzak jak i wszystkie Cayenny "dostały" możliwość owocowania

Obrazek Obrazek

Anaheimy - pierwszy tkz. lider ma juz ponad 45 cm, jednak na razie jeszcze poczekam z owocowaniem ze 3 tygodnie. Drugi odratowany jak widać, jednak kwiatki rosna małe i obumierają, trzeci w normie to znaczy do góry:)

1.
Obrazek Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

Orange Habanero - pierwszy to już stary wyga w doniczce, pozostale dwa mieszkają w nich dopiero od ponad dwóch tygodni. Dosyć podrosły odkąd mają więcej miejsca.

Obrazek
Obrazek


No i Cayenny a między nimi ostatni malutki krzaczek Orange Habanero

Obrazek

Jak tylko wykiełkuje reszta towarzystwa dorzucę zdjęcia:)
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Zdun 87 - hodowla parapetowa

Postprzez Zdun87 » 8 cze 2011, o 19:24

Mały up

Jalapeno zaczyna ładnie owocować, za niedługo za nim powinny pójść kolejne krzaczki

Obrazek

No i to co mnie cieszy najbardziej, zaczął kiełkować Trinidad Scorpion i Explosive Ember <salut> <chili>

Obrazek

Reszta bez konkretnych zmian poza przyrostem
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Zdun 87 - hodowla parapetowa

Postprzez Zdun87 » 15 cze 2011, o 17:04

Ostatnio zauważyłem, że moje Anaheimy jakby osłabły. Mimo braku słonecznych dni mają często oklapnięte liście mimo i nie maja za sucho, oraz nie sa za dużo podlewane. Wszystkie zaczęły żółknąć od dołu oraz gubią dużą część kwiatów. Czy nie brakuję im czegoś?

Obrazek Obrazek


Kolejnym problemem są brązowe kropki u mojej Cayenki, oberwałęm trochę liści ale dalej postępują ku górze

Obrazek

:( :( :(
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Następna strona

Powrót do Nasze Growlogi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości