Obornik granulowany do doniczki?

Obornik granulowany do doniczki?

Postprzez piotrasta » 19 wrz 2015, o 14:38

Witajcie
Niedawno dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego jak obornik granulowany ponoć go nie czuć . w związku z tym wpadłem na pomysł dołorzenia go do doniczek z paprykami. Oczywiście nie do małych doniczek (w nich powinien wystarczyć biohumus) ale do doniczek finalnych tj 2,5l może 3l i w nich papryki pozostaną do końca okresu wegetacji.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tego typu obornikiem (niekoniecznie w donice). Czy nie ma problemu z zapachem papryki stoją praktycznie we wszystkich pokojach więc wolał bym by w mieszkaniu nie było czuć oborą.
Avatar użytkownika
piotrasta

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 0
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 19:50
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Obornik granulowany do doniczki?

Postprzez Salami24 » 19 wrz 2015, o 17:28

Obornik granulowany w formie pelletu (jeżeli o taki Ci chodzi) jest po prostu obornikiem wysuszonym i wrzuconym do maszyny produkującej pellet, czyli jest suchym obornikiem, zapewne ponieważ nie mam pełnej wiedzy na ten temat są w nim różnego rodzaju dodatki, ale czy tak jest i jakie ewentualnie związki to są, tego nie wiem. Ogólnie suchy trochę śmierdzi, można już domyślić się, że coś jest na rzeczy xD ale w kontakcie z wodą jest zupełnie inna bajka, po prostu pachnie tym z czego jest zrobiony, allleeeee.... ale ja stosuję go w małych dawkach i wbijam jak pospolite pałeczki z nawozem dość głęboko, więc nie czuć go wcale albo słabiutko, więc ja na Twoim miejscu kupiłbym na próbę i zobaczył co będzie. A i najważniejsze, granulki wielokrotnie zwiększą swoją objętość po kontakcie z wodą, więc stosuj go w relatywnie małych ilościach, ja wykończyłem kilka papryk w taki sposób, bo niby tego mało było, ale na drugi dzień masakra :shock:
Avatar użytkownika
Salami24

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 106
Images: 45
Dołączył(a): 11 wrz 2015, o 17:29
Lokalizacja: Laryszów k.Tarnowskich Gór
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Obornik granulowany do doniczki?

Postprzez piotrasta » 24 wrz 2015, o 22:56

Kupię i zobaczę co i jak. Zacznę od papryk z jednego parapetu z pokoju w którym się nie śpi ;)
Avatar użytkownika
piotrasta

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 0
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 19:50
Papryki:

Re: Obornik granulowany do doniczki?

Postprzez Gofator » 15 kwi 2020, o 11:26

Witam
Odkopię temat obornika granulowanego w doniczkach. Mam zamiar hodować papryki pod folią na podwórzu w donicach. Mam odmiany Habanero red i orange, Scorpion chocolate i Carolina reaper. Mam też obornik bydlęcy granulowanny. Skłaniam się mu temu nawozowi, bo z powodzeniem służy mi do zasilania malin porzeczek, winogrona i drzewek owocowych w przydomowym ogródku Obecnie podlewam papryki biohumusem uniwersalnym, ale są jeszcze malutkie na normalny nawóz. Takie moje pytania:
1 czy samo zasilanie obornikiem wystarczy do prawidłowego wzrostu, kwitnienia i owocowania papryk?
2 kiedy zacząć stosować obornik w doniczkach?
3 ile pałeczek obornika granulowanego wcisnąć w glebę na doniczkę półlitrową, a ile do doniczki docelowej 4-5 litrową?
4 ile razy w sezonie zasilać rośliny granulowanym obornikiem bydlęcym?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
Avatar użytkownika
Gofator

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lis 2019, o 21:14
Papryki:


Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron