HESI

Re: HESI

Postprzez Kwax » 15 cze 2011, o 18:46

Dzięki, poczytam sobie.
Tylko tak szybko mi się rzuciło, że badanie te dotyczy roślin iglastych w dodatku z mikoryzą. Czyli nijak ma się to do naszych upraw ;)
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: HESI

Postprzez karlos » 15 cze 2011, o 19:02

Googlarka nie gryzie. To jest tylko przykład, znajdziesz tego samego typu informacje na temat innych roślin... wliczając warzywa. O materiałach dotyczących papryk raczej można pomarzyć. Ciężko będzie.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: HESI

Postprzez Kwax » 15 cze 2011, o 19:20

Pewnie, że nie boli.
Bardziej chodziło mi, żebyś podał źródło na które się powołujesz mówiąc, że już dawno udowodniono że dolistne nawożenie jest korzystniejsze?
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Re: HESI

Postprzez karlos » 15 cze 2011, o 20:22

Moim źródłem jest wiedza z przedmiotów jakie miałem na studiach oraz materiały ogólnie dostępne w internecie :).
Jeśli jesteś "na czasie" z tematem dotyczącym nawożenia i twierdzisz, że się mylę to podaj kontr-argumenty, które w łatwy sposób obalą moje tezy :mrgreen:


Dodatkowo weź pod uwagę, że zarówno ja jak i inni użytkownicy tego forum nie mają obowiązku załączania dodatkowych materiałów naukowych potwierdzających swoje wypowiedzi... Często piszemy posty na podstawie naszych doświadczeń osobistym w uprawie różnych roślin... Więc jeśli chcesz szczegółowych informacji na temat uprawy papryk przy użyciu różnego typu form nawożenia to proponuje zbierać fundusze ($) i udać się do SGGW lub UP, oni na pewno przy odpowiedniej ilości gotówki przeprowadzą badania na specjalnie twoje życzenie :-P


A tak serio jeśli zainteresował ciebie ten temat i chcesz się czegoś dowiedzieć to przejrzyj zasoby sieci, na pewno znajdziesz to co ciebie interesuje. ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: HESI

Postprzez Kwax » 15 cze 2011, o 21:42

Wiesz, tylko jak się ktoś wypowiada, nigdy nie powoływał na jakieś badania. Natomiast Ty to zrobiłeś, więc pokaż badania na które się powołujesz.
Aha, a ja czytałem w internecie, że nawożenie dolistne jest chu.... Jak nie wierzysz to poszukaj bo na pierwsze stronie googla z wynikami wyszukiwania na pewno tego nie znajdziesz.
Jak na coś się powołujesz konkretnego [a w tym wypadku to zrobiłeś] to podaj swoje źródło. Bo, że "ktoś powiedział a on zna się na rzeczy" to wiesz gdzie sobie można schować.
Jestem na czasie, ale co mam obalać? Badania o których mówisz ale ich nie pokazałeś? Ciężko dać kontrargumenty na coś czego się nie widziało :)

Zainteresował już dawno. Ale mam za mało czasu żeby wertować setki stron w necie, szkoda tylko, że jak zwykle pier... trzy po trzy bez materiałów na poparcie tego co mówisz :(
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Re: HESI

Postprzez karlos » 16 cze 2011, o 11:36

Po pierwszy sprawdź jaki jest maksymalny procent przyswajania składników pokarmowych poprzez liście i korzenie, bo po raz enty napiszę tu, że nie masz racji i nie mamy o czym tu rozmawiać. Ogarnij podstawy, później dopiero pisz. A jeśli chcesz już podważać czyjeś słowa to rób to w normalny sposób...


Po drugie...
Kwax, chamskie zachowanie nie będzie tu tolerowane. Nie będę edytować twojego posta, ale twoje wypowiedzi są nie miejscu.
Przyzwolenie na wulgaryzmy jest w SB oraz tematach typy HP, natomiast w tematach dla "potomnych" (czyli użytkowników, którzy się w przyszłości zarejestruja i będą je czytać jako porady itp) takiego przyzwolenia nie będzie z mojej strony!

Dlatego też otrzymujesz 2 pkt ostrzeżenia za wulgaryzmy oraz 2 pkt ostrzeżenia za celowe zbaczanie z tematu oraz sianie "fermentu".


Zażalenia możesz sobie zgłaszać do administratora na PW, wszelkie posty nie na temat w tym temacie od teraz będą przenoszone do kosza+ ban czasowy jako bonus ode mnie <thumright>
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: HESI

Postprzez beton » 16 cze 2011, o 15:00

karlos napisał(a):Przyzwolenie na wulgaryzmy jest w SB oraz tematach typy HP, natomiast w tematach dla "potomnych" (czyli użytkowników, którzy się w przyszłości zarejestruja i będą je czytać jako porady itp) takiego przyzwolenia nie będzie z mojej strony!Dlatego też otrzymujesz 2 pkt ostrzeżenia za wulgaryzmy oraz 2 pkt ostrzeżenia za celowe zbaczanie z tematu oraz sianie "fermentu".

Tjaa...
karlos napisał(a):Moja opinia to:
DROGO W chu... :P

mam nadzieje że pomoże ona tobie w dokonaniu właściwego wyboru :)

Haha.. Sobie też dałeś 2 pkt ostrzeżenia? :lol:

karlos napisał(a):[...] wszelkie posty nie na temat w tym temacie od teraz będą przenoszone do kosza+ ban czasowy jako bonus ode mnie <thumright>

Już przestaje się dziwić dlaczego Kwax tak cie nie lubi- z tobą się nawet kłócić nie da :lol:
Ja bym do bonusów dorzucił jeszcze klapsa w pupę <thumright> Skoro musisz banować to co ja ci na to poradzę- ty tu jesteś 'Pan Władza'... ;) Jak to kiedyś pewien wspaniałomyślny człowiek powiedział: "Jest człowiek, jest problem. Nie ma człowieka, nie ma problemu." Bo proste rozwiązania są najlepsze!

Przepraszam za pisanie nie na temat w tym temacie (a nie w innym bardziej odpowiednim miejscu) ale nie mogłem się powstrzymać, ponieważ nie znoszę hipokryzji, a tym bardziej mam wsręt to autorytaryzmu i 'twardej ręki'...

Dla jasności GÓWNO mnie obchodzi wasz konflikt z Kwaxem, nie chodzi mi też o to, że dbasz o porządek w tematach, to jest tylko mój mały protest odnośnie rzetelności i sposobu sprzątania oraz do tego wyżej wymienionego, bo to w mojej opinii nie idzie w dobrym kierunku... Nie chcę kłótni, mam nadzieję, że się nie obrazisz na mnie. ;) Z mojej strony tyle. Amen.

PS. Dostanę klapsa? :D
Avatar użytkownika
beton

CHILIHEAD TEAM
MAŁOMÓWNY
 
Posty: 79
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:40
Papryki:

Re: HESI

Postprzez Psyhe » 16 cze 2011, o 15:20

beton napisał(a):PS. Dostanę klapsa? :D

Nie dostaniesz !
Jeżeli chcemy wyrazić swoje zdanie na tego typu tematy zapraszam do działu "Sprawy organizacyjne oraz regulamin forum" temat "Skargi i zażalenia" można wyrazić swoją opinię

viewtopic.php?f=2&t=142

Tymczasem EOT ! każdy następny post nie na temat poleci w kosmos !
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: HESI

Postprzez karlos » 17 cze 2011, o 20:18

Kwax napisał(a):Karlos, miałem Ciebie unikać i nie wdawać się w dyskusję, ale powiedz mi co do kur... nędzy wnosi Twój post do tematu jakiej jakością są to produkty i jaki mają wpływ na rośliny?
I może drogo ale znasz wydajność każdego produktu? Bo np Hesi Super-Vit 10ml starcza na 650L, [koszt na allegro około 18zł], natomiast polecane przez Ciebie Asahi kosztuje fakt połowę taniej, ale starcza 10ml na 10L. Więc wydajności hesi jest dużoooo większa.
To tak jak z biohumusem najczęściej używanym i biogrowem. Biohumus tańszy w chu... ale za to mniej wydajny.



Wracające do tematu warto tylko przypomnieć, że Hesi Super-Vit oraz Asahi nie mają identycznego działania. Poza tym regularne (częste) opryski Asahi nie przynoszą efektów, a sam środek ma działanie długoterminowe...


Dano_bks nie wiem za bardzo po co tworzyłeś ten temat, czy na prawdę jesteś zainteresowany zakupem tego zestawu?
Jeśli tak to kupuj :!: Po sezonie dasz znać czy na prawdę warto, ja obstawiam, że nie ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: HESI

Postprzez Dano_bks » 18 cze 2011, o 09:27

moj ziomek hoduje tez, ale nie to co my ;)) rozpisywać sie nie bede na ten temat i polecil mi to mowi ze jest napraaawde dobre
"Pokój ludziom dobrej woli, ludziom złej woli wojna"
"uważaj co mówisz, bo dzieciak słucha,
to dla niego ma być droga a nie muka"
Avatar użytkownika
Dano_bks

CHILIHEAD TEAM
ROZGADANY
 
Posty: 246
Images: 8
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 09:19
Lokalizacja: Ełk
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nawozy i stymulatory

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości