Perlit/Wermikulit jakie proporcje? Jaka ziemia? Pomocy.

Perlit/Wermikulit jakie proporcje? Jaka ziemia? Pomocy.

Postprzez Sogano » 19 sty 2020, o 14:23

Witam. Jestem nowy w te klocki i potrzebuję pomocy starszych w doświadczenie kolegów. A mianowicie tak jak w tytule jakie proporcje Perlitu i Wermikulitu polecacie do wysiewu jak i późniejszych etapów wzrostu? 3:1:1 czy inaczej bo sam już nie wiem. I jaka ich frakcja będzie lepsza? Drobny czy średni? Bo gruby raczej odpada. No i z jaką ziemią to najlepiej wymieszać. Czytałem gdzieś, że do wysiewu niby dobra jest "KRONEN® Ziemia do wysiewu", zgadzacie się z tym? A na późniejszym etapie "Specjalistyczne podłoże warzywne: pomidor, papryka Aura". Tylko z tą drugą jest taki problem, że nie da się jej nigdzie dostać. Jak już gdzieś w internecie znalazłem to wysyłka kosztowała 40 zł za worek. Znajdę coś podobnego typowo dedykowanego pod papryczki czy może macie jakieś dobre info gdzie tą ziemię dostanę?
Z góry dziękuję i zapraszam do gorącej dyskusji <chili>
Avatar użytkownika
Sogano

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sty 2020, o 13:57
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Perlit/Wermikulit jakie proporcje? Jaka ziemia? Pomocy.

Postprzez Nefryt » 20 kwi 2022, o 06:37

Cześć!
Pomoże ktoś w temacie warto kupować wermikulit i perlit, mieszać z ziemią, czy kupić jeden z wymienionych np. perlit i tylko z nim wymieszać ziemię ?
Jakie proporcje w/w z ziemią ?
Avatar użytkownika
Nefryt

NOWY
 
Posty: 40
Images: 47
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 15:59
Papryki: Habanero, Anaheim, Poblano, Serrano


Powrót do Podłoże

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości