Hydroponika brak pąków

Masz ciekawy poradnik, chciałbyś się nim podzielić, tutaj jest właściwe miejsce.

Hydroponika brak pąków

Postprzez Cinex181 » 30 cze 2020, o 14:12

Witam,
W tym roku zarzuciłem 4 krzaki w system DWC własnej produkcji. Ogólnie wzrost jest mega w górę i ilość liści, brak jakichkolwiek pąków. Czy to normalne? Papryka w DWC ma powiedzmy około 60-70 cm już i cały czas idzie w liście, w tym samym czasie wysiewałem w ziemi, które przesadzone w maju zostały pod namiot i tam muszę codziennie obrywać pąki bo rośliny mają po max 20-30 cm i strasznie dużo ich puszczają.

Mieszanka w DWC jest podebrana od kolegi solomyra. Żółty kristalon i saletra w stężeniach jakie znalazłem tutaj na forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Cinex181

NOWY
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 10:29
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Hydroponika brak pąków

Postprzez solymr » 30 cze 2020, o 21:00

czuję się wywołany do odpowiedzi ;) Ja używam kristalon pomarańczowy NPK 6-12-36 natomiast żólty to NPK 13-40-13 - ma zdecydowanie za dużo fosforu, a do kwitnienia bardziej potrzebny jest potas. Azotu też jest więcej, a jak dodałeś jeszcze saletry to już masz komplet by roślina szła w korzeń i zielone. Zmień na mieszankę o proporcji NPK jak w pomarańczowym
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Hydroponika brak pąków

Postprzez Cinex181 » 30 cze 2020, o 21:13

Od razu przepraszam, że zrobilem literówkę w nicku :) ale tak jak mówisz kristalon pomarańczowy, źle napisałem. W stężeniach takich jak podawałeś w którychś z tematów :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Cinex181

NOWY
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 10:29
Papryki:

Re: Hydroponika brak pąków

Postprzez solymr » 1 lip 2020, o 08:01

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, możesz podać ilości nawozów, które zmieszałeś? Czy obniżyłeś pH?
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponika brak pąków

Postprzez Cinex181 » 1 lip 2020, o 15:20

Przygotowywałem wg Twojej receptury tj 3 g kristalon na każde 4 l wody i 3 g saletry, z tym, że koncentraty robiłem w 1 l butelkach a wiec rozpuszczałem w nich kolejno po 60 g kristalon i saletry. Dodawane później do DWC wg Twojej proporcji jak wyżej :) z pH nic nie babrałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Cinex181

NOWY
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 10:29
Papryki:

Re: Hydroponika brak pąków

Postprzez solymr » 2 lip 2020, o 08:57

W przypadku koncentratów nie mieszamy siarczanów ze związkami wapnia, ponieważ wytrąca się siarczan wapnia, który jest trudnorozpuszczalny. Kristalon w jednej a saletra wapniowa w drugiej butelce, dopiero później dodaje się je osobno do wody pod rośliny. Nie wytrącił Ci się osad w tej 1l butelce gdzie dodałeś po 60g kristalona i saletry? Piszę to informacyjnie, bo nie ma to wpływu na pąki. W drugiej fazie rośliny, czyli gdy chcę by zaczęła kwitnąć, redukuję ilość dodawanej saletry o połowę. Spróbuj zmienić pożywkę na 3g kristalona pomarańczowy i 1,5g saletry wapniowej na 4l wody i daj znać za 1-2 tygodnie czy pomogło.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Hydroponika brak pąków

Postprzez Cinex181 » 2 lip 2020, o 13:28

Oczywiście koncentraty rozrabiałem w dwóch osobnych butelkach. Okej zrobię tak jak mówisz i zobaczymy po czasie co z tego będzie, póki co dzięki bardzo za pomoc :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Cinex181

NOWY
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 10:29
Papryki:


Powrót do Poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości