reklamiarze

Wszystko związane ze sprawami technicznymi forum

reklamiarze

Postprzez hanka » 11 wrz 2013, o 21:56

nie wiem czy to dobry dział, przenieście jeśli uznacie za stosowne.

piszę to do względnie regularnych użytkowników tego forum

WIADOMO O CO CHODZI,
od niektórych świeżo zarejestrowanych userów wali relamiarzem na kilometr*


wpisujcie tu propozycje rozwiązania problemu (większość pada na SB, rozumiem, że admin tego nie czyta, więc piszmy tutaj dla większej przejrzystości)

a. zablokowanie możliwości edytowania postów do 20
b. limit ilości znaków dla nowych użytkowników (do 100 sugeruje V, ale każdy denny żart to przekracza :? )
c. moja propozycja: zablokowanie działów niezwiązanych bezpośrednio z uprawą (dział ogólny, rozrywka, giełda)
d. moja propozycja: przejrzeć wszelkich użytkowników, którzy nie logowali się od ponad pół roku i nie napisali nic (do gazu.). takich którzy mają po kilka postów (możliwe, że tam wcisnęli reklamę= do gazu.)
e.
f.



*są wku rwia jący zwyczajnie... btw. poza wkurwem ich reklamy nam w czymś szkodzą?
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: reklamiarze

Postprzez 4ndrew » 11 wrz 2013, o 21:59

reklamy podnosza tylko cisnienei slabym jednostka imho.

moja propozycja :

nowu user musi przelac 1gr zeby moc pisac :D
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: reklamiarze

Postprzez tomek1491 » 11 wrz 2013, o 22:02

a. <thumright>
b. <thumbdown>
c. <thumright>
d. ja bym zrobil selekcje. pol roku bez aktywnosci, brak 10 postów, OUT
e. zaproszenia na forum
f.
Avatar użytkownika
tomek1491

ROZGADANY
 
Posty: 218
Images: 17
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 22:24
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 3
Highscores: 5
Papryki:

Re: reklamiarze

Postprzez hanka » 11 wrz 2013, o 22:18

"przejrzeć użytkowników" chodziło mi o to, że MY* się mamy tym zająć i zgłaszać swoje "typy do wywalenia" do moderacji/administracji.




*ci, którym przeszkadza wieczne klikanie wykrzyknika/ ci, którzy marudzą na reklamiarzy, a nic w ich kierunku nie robią.
forum jest na tyle małe, ze wiadomo kto jest kumaty, a kto nie ;)
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Re: reklamiarze

Postprzez Mr. Ed » 11 wrz 2013, o 22:27

Całkowita blokada edycji postów po 3 dniach. Jeśli ktoś chce zaktualizować np. swojego growloga, może założyć nowego posta. A jeśli ktoś popełnił literówkę albo napisał głupoty po pijanemu, 2 dni wystarczą na wytrzeźwienie i autokorektę :)

Bonus: pod przycisk z opisem "Edycja" podpiąć czynność "Zgłoś spam" :mrgreen:
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: reklamiarze

Postprzez sic » 11 wrz 2013, o 22:31

to nie chodzi o reklamy! tylko maja nadzieje ze google-bot łyknie to przed skasowaniem.... pozycjonowanie stron, wpisów, blogów czy czego tam sie chce... tu na prawde nie chodzi o reklame taka samą w sobie tylko o punkty do pozycjonowania w wyszukiwarkach.

hmmmmm moim zdaniem.... :

albo ktoś będzie nad tym faktycznie czuwał czały czas + dobre filtrowanie nowych użytkowników jeśli chodzi o treści które wprowadzają i w jakich działach zaraz po zarejestrowaniu, jeśli się nie myle to nawet jest wtyka do phpBB która monitoruje jak sie podepnie wątki typowo narażone na pozycjonerów.

można też po prostu otworzyć więcej działów publicznie i zarazem zrobić rejestracje za potwierdzeniem

jest jeszcze inna funkcjonalność która by mogła być! widziałem to na innym forum i chyba o tym nawet wspominałem na SB, otóż dużo ludzi przegląda, czyta ale nie koniecznie chce się udzielać, ale rejestrują sie po to zeby zobaczyć zdjęcia etc.... wystarczy prosty dynamiczny skrypt dla anonimowego logowania bez możliwości edycji dodawania wpisów, który bedzie cyklicznie zmieniał dane potrzebne do zalogowania ale jednocześnie trzymał sesje tych co się zalogowali, udupia to wszystkie boty praktycznie a zwykły człek może przejrzeć forum bez głupiej rejestracji
np. przeciągnij prawe jądro do lewego odbytu i wpisz kod obrazka który sie wygeneruje, żaden bot tego na dzisiejsze czasy nie przeanalizuje tak żeby zrozumieć
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: reklamiarze

Postprzez Poms » 12 wrz 2013, o 07:32

Znalazłem coś takiego. Sblam! oraz Dzielenie emaila przy rejestracji.

Link do kodu dzielenia maila: http://przemo.org/phpBB2/forum/download.php?id=15631
Oraz Sblam!- podobno działa http://www.przemo.org/phpBB2/forum/view ... hp?t=71822

Ja tam nie jestem informatykiem, niech obejrzy to ktoś mądry :) A tu 3 link z innymi pomysłami z dyskusją o przydatności tych zabezpieczeń. http://przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=82188

Dodatkowo można by było coś zrobić z użytkownikami-widmo, zarejestrowani X lat temu 0 postów i nie logowani od początku. Po co tacy.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: reklamiarze

Postprzez G_R » 12 wrz 2013, o 09:05

Można by też wprowadzić ograniczenia pisania postów w niektórych działach dla nowicjuszy. Mam tu na myśli kupię/sprzedam, humor itp. Do rozważenia byłoby również blokowanie zamieszczanie linków dla nowicjuszy. Z wyjątkiem imageshack, czy innych pokazywarek.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:

Odp: reklamiarze

Postprzez heartless » 12 wrz 2013, o 10:30

Dodatkowo, kto napisze post a wcześniej się nie przywita w odpowiednim dziale-do gazu! :-D

Ten post został wytelefonowany ;-)
Avatar użytkownika
heartless

ROZGADANY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 15:41
Papryki:

Re: Odp: reklamiarze

Postprzez hanka » 12 wrz 2013, o 10:57

heartless napisał(a):Dodatkowo, kto napisze post a wcześniej się nie przywita w odpowiednim dziale-do gazu! :-D

a ja wiem czy to ma sens? taki np tybalt się nie przywitał, a gościu się dzieli profesjonalną wiedzą o hydroponice.

-- 12 wrz 2013, o 12:01 --

heartless napisał(a):Dodatkowo, kto napisze post a wcześniej się nie przywita w odpowiednim dziale-do gazu! :-D

a ja wiem czy to ma sens? taki np tybalt się nie przywitał, a gościu się dzieli profesjonalną wiedzą o hydroponice.
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Następna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne oraz regulamin forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron