Co robić z krzaczkami i owocami w obecnych warunkach?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Co robić z krzaczkami i owocami w obecnych warunkach?

Postprzez udarr » 23 wrz 2021, o 11:19

Witam wszystkich,

W tym roku po wielu latach miałem drugie podejście do uprawy papryczek. Problem w tym, że dosyć późno z tym ruszyłem a druga połowa września jest dosyć zimna, w nocy we Wrocławiu ostatnio schodziło poniżej 10st.C. Krzaczki mam na etapie takim, że jest trochę wykształconych ale niedojrzałych owoców, jest sporo bardzo małych owoców i jeszcze więcej kwiatów. Co powinienem zrobić? Czy już jest za późno i ich wegetacja się zatrzymała przez niskie temperatury? Mogę je przenieść do środka mieszkania i będą stały przy oknie południowym, będą miały te 25 stopni przez tak długo jak chcą. Czy to pozwoli na dojrzenie owoców i ewentualnie wykształcenie się tych małych? A może zerwać te większe owoce, które już są, wrzucić do ciemnej szafki jak pomidory i kończyć sezon? Wrzucam parę zdjęć trzech krzaczków, jest ich kilka więcej, najlepiej poszły bishop crowny, habanero chocolate chyba żadnej już nie będę mieć, pełno kwiatów mam na jalapeno i cayenne. Prawdę mówiąc nie wiem jakie to są te grube i krótkie bo takich nie siałem więc chyba jakaś pomyłka. Dzięki bardzo za wszelkie rady. Wiem, że szału ze zbiorem nie będzie ale chociaż kilka się może uda a w przyszłym roku już będę wiedział co muszę inaczej robić.

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
udarr

NOWY
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 17:55
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co robić z krzaczkami i owocami w obecnych warunkach?

Postprzez Mr. Ed » 23 wrz 2021, o 13:55

Jeśli masz dość miejsca przy południowym oknie, jeszcze przez jakiś czas zostaw na zewnątrz, ale gdy zaczną się gorsze chłody, jak najbardziej przenieś do domu. U mnie odmiany, które na balkonie nie chciały już jesienią dojrzewać, bardzo ładnie się wybarwiły w mieszkaniu (ekspozycja na południowy wschód). Poobcinaj tylko gałęzie, na których są tylko kwiaty albo małe zalążki, niech roślina nie inwestuje w nie energii.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Co robić z krzaczkami i owocami w obecnych warunkach?

Postprzez Miczu Hydroponik » 27 wrz 2021, o 20:31

Krzaki mogą stać na dworze spokojnie do listopada - chyba, że chcesz coś zimować? Bez obaw i nie ma potrzeby niczego usuwać :)
Avatar użytkownika
Miczu Hydroponik

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 wrz 2021, o 20:28
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron