Czy Pepper X można kupić?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Czy Pepper X można kupić?

Postprzez Thou » 1 lis 2020, o 09:10

Ostatnio szukałem które papryczki są najostrzejsze i znalazłem prócz Caroliny, Dragon's Breath i Pepper X. Na allegro widzę jest jedną aukcje z Pepper X i na ebayu też jest jakaś. Czy to jest w ogóle możliwe, że to prawdziwa Pepper X?
Avatar użytkownika
Thou

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 mar 2017, o 20:18
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy Pepper X można kupić?

Postprzez Mr. Ed » 1 lis 2020, o 11:05

Jak będziesz mieć szczęście, to z nasion kupionych w taki sposób wyrośnie *jakiś* podobny chinens.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Czy Pepper X można kupić?

Postprzez tomaszek » 20 lis 2020, o 16:57

Podepnę się pod temat ponieważ pośrednio dotyczy tej odmiany.
Mianowicie pojawił się na Netflixie serial We Are the Champions,jego 2-gi odcinek poświęcony jest Mistrzostwom Świata w jedzeniu papryk chili.
Zorganizowany w Carolinie głównie przez Eda Curie.
Z 10-ciu odmian użytych w konkursie Carolina Reaper była na miejscu 6-tym pozostałe to ostrzejsze od niej odmiany stworzone przez Eda.
Co ciekawe nie było tam w/w Pepper X czyli myślę że można pożegnać się z możliwością pojawienia się jej na rynku.
Podejrzewam iż nie był na tyle stabilna i ostrość w kolejnych pokoleniach nie była zadowalająca.
Polecam obejrzeć ze względu na sposób ukazania zawodników biorących udział w tych zawodach.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Czy Pepper X można kupić?

Postprzez Thou » 21 lis 2020, o 11:08

Zanim napisałem ten post to zamówiłem z ebaya - doszło, ciekawe co z tego wyroście. Takich dziwnych nasionek jeszcze nie widziałem :D A ten odcinek na pewno zobaczę sobie dzisiaj wieczorem :)

Nie wiem jak zrobić, aby zdjęcie było mniejsze, tag [img] ma jakieś atrybuty?

Obrazek
Avatar użytkownika
Thou

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 mar 2017, o 20:18
Papryki:

Re: Czy Pepper X można kupić?

Postprzez tomaszek » 21 lis 2020, o 16:28

Nasiona c.chinense,zamawiałem kiedyś z Italii nasiona Caroliny Yellow,dostałem 7Pot Primo co zresztą przewidział Ed,kiedyś trafiłem na jedno z forum na którym był i spytałem,wtedy jeszcze Carolina nie robiła kolorowych rzutów,był to chyba 2015r.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości