Zrywanie zielonych owoców

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Zrywanie zielonych owoców

Postprzez Avim » 19 wrz 2020, o 10:17

Witam. Na ogródku pod gołym niebem zasadziłem carolinę. I problem polega na tym, że temperatury są w nocy bliskie zera, a owoce nadal są zielone. Zrywać ją już, aby dojrzała w domu na oknie, lub jakoś inaczej zostawić do wybarwienia czy może jeszcze się wstrzymać? Czy zielone będą miały podobną moc do dojrzałych?
Avatar użytkownika
Avim

NOWY
 
Posty: 17
Images: 4
Dołączył(a): 30 sty 2020, o 18:03
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zrywanie zielonych owoców

Postprzez salcefix » 19 wrz 2020, o 14:38

Zależy ile brakuje im do dojrzałości, może okazać się że wcale nie są ostre. Dopóki nie będzie pewnego przymrozku to trzymaj w glebie. Przed przymrozkiem wyrywasz lub obcinasz cały krzak i wieszasz do góry nogami w domu w ciepełku. Jeszcze tego nie praktykowałem, ale z CR będę miał podobny problem, dopiero dzisiaj zerwałem kilka pierwszych owoców. Po za tym CR pod gołym niebem to kiepski pomysł. Możesz zrywać owoce które się zaczynają wybarwiać, wtedy dojdą na parapecie, ale to nie będzie taka ostrość jakiej się spodziewasz. Jak zerwiesz kompletnie zielone to mogą się nie wybarwić wcale.
Avatar użytkownika
salcefix

NOWY
 
Posty: 27
Images: 73
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 13:32
Lokalizacja: Kętrzyn
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Zrywanie zielonych owoców

Postprzez Avim » 19 wrz 2020, o 22:51

Okej dzięki za pomoc. Chciałem ją zachować, przesadzić w doniczkę i trzymać w domu, ale przesadzanie papryki z owocami, to chyba głupi pomysł.
Avatar użytkownika
Avim

NOWY
 
Posty: 17
Images: 4
Dołączył(a): 30 sty 2020, o 18:03
Papryki:

Re: Zrywanie zielonych owoców

Postprzez salcefix » 20 wrz 2020, o 13:33

Zrobiłem tak w tamtym roku z 4 krzakami. Korzenie się tak uszkodziły że wszystkie 4 wyschły w przeciągu dwóch tygodni. Owoce wcale nie robiły się czerwieńsze. Może gdyby usunąć wszystkie niepotrzebne gałęzie to roślina mogłaby zasilić to co zostało.
Avatar użytkownika
salcefix

NOWY
 
Posty: 27
Images: 73
Dołączył(a): 2 sie 2019, o 13:32
Lokalizacja: Kętrzyn
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Zrywanie zielonych owoców

Postprzez tomaszek » 20 wrz 2020, o 18:57

Jeżeli niewiele im brakuje do wybarwienia a temperatury nadają jeszcze spoko,chyba najgorsze już przeszło chociaż w tym miesiącu ma być jeszcze jedna pełnia i nie wiadomo jak to będzie, ogłów rośliny,poobcinaj wszystkie pędy bez owoców a pozostałe powyżej wyrośniętych,te najmniejsze jagody sobie daruj(powinieneś zrobić to dużo wcześniej).Ogranicz podlewanie,przesuszenie też przyspiesza dojrzewanie.
Jeżeli jagody są wyrośnięte to nawet zielone powinny mieć spory potencjał w postaci solidnej dawki kapsaicyny. Pomysł salcefixa z wieszaniem całych krzaków do dojrzewania też jest lepszy niż zrywanie zielonki,zawsze trochę dojdą.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Zrywanie zielonych owoców

Postprzez Avim » 20 wrz 2020, o 21:02

Okej. Dzięki bardzo za pomoc skorzystam z porady. Są całkowicie zielone nawet nie zaczęły się wybarwiać. Strasznie dużo czasu im zajęło przyjęcie się w ziemi po przesadzeniu z doniczki. Popełniłem spory błąd przy przesadzaniu i mocno uszkodziłem korzenie, to pewnie dlatego.
Avatar użytkownika
Avim

NOWY
 
Posty: 17
Images: 4
Dołączył(a): 30 sty 2020, o 18:03
Papryki:

Re: Zrywanie zielonych owoców

Postprzez mih000 » 21 wrz 2020, o 08:31

Obczaj mój post z 2016 roku jak dojrzewałem owoce po pierwszych przymrozkach viewtopic.php?f=24&t=4115&start=20#p56055
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Zrywanie zielonych owoców

Postprzez Avim » 21 wrz 2020, o 10:13

Spróbuję sposobu z wodą zobaczymy co z tego będzie. Chciałem ją do domu zabrać, bo ładnie by się prezentowała na oknie, ale będę musiał ją poświęcić :) dzięki za pomoc :)
Avatar użytkownika
Avim

NOWY
 
Posty: 17
Images: 4
Dołączył(a): 30 sty 2020, o 18:03
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron