Orange habanero i przycinanie papryki

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Orange habanero i przycinanie papryki

Postprzez nthg » 5 sie 2020, o 14:27

Witam! :D
W czerwcu zamówiłem pierwszy zestaw do hodowli papryki. Wybór padł na orange habanero. Wszystko było spontaniczne i dopiero teraz dowiaduje się wielu rzeczy na temat papryczek. Wszystkie nasionka się ładnie przyjęły i wypuściły liście. Na moje nieszczęście znalazłem w sieci post w którym było napisane żeby nie bać się przycinać roślinek. Ja zamiast dowiedzieć się więcej na ten temat chwyciłem za nożyczki i przycinałem. Efekt tego jest taki że moje roślinki rosną tylko w szerz i nie zauważam wzrostu w górę. Stąd moje pytanie. Czy bardzo zaszkodziłem tak częstym przycinaniem i co mogę zrobić dalej? <chili>

https://imgur.com/a/tGkWio1
Avatar użytkownika
nthg

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sie 2020, o 00:23
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Orange habanero i przycinanie papryki

Postprzez Wompos » 5 sie 2020, o 16:40

W tej chwili możesz już dać jej spokój i niech sobie rośnie w góre. Przycinanie ma na celu szybsze rozkrzewienie się papryki.
Avatar użytkownika
Wompos

NOWY
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 lip 2019, o 22:47
Papryki:

Re: Orange habanero i przycinanie papryki

Postprzez nthg » 5 sie 2020, o 16:50

Wompos napisał(a):W tej chwili możesz już dać jej spokój i niech sobie rośnie w góre. Przycinanie ma na celu szybsze rozkrzewienie się papryki.



Dzięki za odpowiedź :D
A kiedy mogę przenosić je do większych doniczek?
Avatar użytkownika
nthg

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sie 2020, o 00:23
Papryki:

Re: Orange habanero i przycinanie papryki

Postprzez Wompos » 6 sie 2020, o 16:09

Jak zauważysz, że nie chce rosnąć lub po prostu spróbuj ją wyjąć i zobacz czy widać korzenie. Jeśli jest bardzo dużo korzeni to wrzuć do większej donicy.
Avatar użytkownika
Wompos

NOWY
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 lip 2019, o 22:47
Papryki:

Re: Orange habanero i przycinanie papryki

Postprzez Nefryt » 5 kwi 2022, o 11:42

Proszę o poradę przycinać, czy nie, bo zaczynają być duże ?

16242

Na przodzie największe Pimento Cristal Chili i inne: Padron Chili, Habanero Ivory, Numex Pumpkin Jalapeno, Beros, Fatali Yellow, Aii White,
Avatar użytkownika
Nefryt

NOWY
 
Posty: 40
Images: 47
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 15:59
Papryki: Habanero, Anaheim, Poblano, Serrano

Re: Orange habanero i przycinanie papryki

Postprzez Multik » 13 kwi 2022, o 22:24

Zawsze się zastanawiałem, do takiego growboxa jest potrzebne jakieś specjalne światło czy zwykły halogen led wystarczy?
Avatar użytkownika
Multik

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 lut 2022, o 15:24
Papryki:

Re: Orange habanero i przycinanie papryki

Postprzez Nefryt » 14 kwi 2022, o 06:01

Tak jak w wielu tematach pisali - jeśli growbox do samego wzrostu i potem doniczka, parapet lub dwór to zwykle zimne ledy, a jak mają tam kwitnąć i wydawać plony to musi być full spectrum, a to już temat rzeka i każdy ma swoje „mądrości” <study>
Avatar użytkownika
Nefryt

NOWY
 
Posty: 40
Images: 47
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 15:59
Papryki: Habanero, Anaheim, Poblano, Serrano


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron